Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy kérhetek olyan papírt...

Hogy kérhetek olyan papírt egy munkáltatótól, hogy én munkába akarok állni?

Figyelt kérdés
Hétfőtől kezdődne a beszoktatas (most szóltak, hogy felveszik) de nekem meg nincs új munkahelyem, gyeden vagyok. Beszéltem valakivel, azt mondta, hogy nem tud ilyen papírt adni, csak ha állományba vesz, de akkor azonnal kezdenem kell, és nem maradhatnék itthon a beszoktatas alatt. Tényleg létezik ilyen? Akkor a rengeteg anyuka mégis hogy intézi el? Csak én tudom elvinni a lányom a beszoktatasra, de amúgy sem biznam másra. Hogy lehet ezt megoldani?

2018. febr. 6. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy oda mennek vissza, ahonnan eljöttek és a felgyülemlett fizetett szabi alatt szoktatják be a gyereket.
2018. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem mindenki mehet (vagy akar) vissza az előző munkahelyre.

Erre az esetre szólt a kérdésem.

2018. febr. 6. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm pl úgy oldotta meg, hogy interjún mondta mikor tud kezdeni de kell szándéknyilatkozat bölcsihez. Simán adtak és egy hónap múlva ment dolgozni addig meg maradt gyeden és beszoktatta a gyereket.
2018. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam a bolcsit. Elmegyünk beszoktatasra, ez alatt írok egy szándéknyilatkozatot, és 2 hónap türelmi idő van, az alatt kell munkába állnom. Köszi a válaszokat :)
2018. febr. 6. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont most vagyok hasonló helyzetben. Gyed alatt megszünt a cég ahol dolgoztam így ezt bele kellett kalkulálnom, hogy ha sikerül elhelyezkednem szorosabb lesz a bölcsis beszoktatás, mint azoknak, akik meglévő munkahelyre mennek vissza.

Nekem úgy volt, hogy tavaly nyáron már adta be kérelme a bölcsibe, hogy egyáltalán tudjanak már a gyermekről.

Most január elején adtam be egy álláspályázatot, január végén behívtak hogy úgy tűnik március 1-el fel tudnak venni. Ekkor elmentem a bölcsibe és elmondtam a helyzetet hogy március-el lenne munkahelyem, tudon-e hozni a gyerkőcöt. Nemmvolt teljesen sima ügy, mert nagyon sok gyerek van, de végül felvették és két napja tart a beszoktatás. Bízom benne, hogy március elejére beszokik, 2 múlt egyébként januárban.

Valóban egyébként azok szerencsés helyzetben vannak, akik meglévő munkahelyre mennek vissza és a szabadságos időszak alatt áteshet a gyerek az első betegségeken. De nehogy már ezért is elkezdjük itt kövezni egymást.

2018. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!