Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen napi 4 òra...

2 évesen napi 4 òra bölcsi jòt tesz vagy inkább maradjon otthon?

Figyelt kérdés
(szereti nagyon a gyerekeket, nagyon gyorsan baràtkozik, talpra esett)
2018. febr. 6. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te tudhatod. Az én fiam nagyon jól érzi magát itthon 2,5 évesen. Heti kb 2-3 alkalommal járunk játszóházba, jó időben mindennap játszótér. Viszont az én fiam pl nyáron csak bámulta a többi gyereket, nyár végére kezdett kissé nyitottabb lenni de azóta se viszi túlzásba a barátkozást. Egy kicsit féltem is mi lesz vele az óvodában, lehet nem vált volna hátrányára a bölcsi. Ja meg nem is beszél, emiatt tuti jó lett volna.
2018. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam (most 5 éves) anno 2 éves korában még otthon volt velem, akkor volt 3 hónapos a kishúga. Mi jól elvoltunk, egyáltalán nem láttam unatkozni, az is igaz, hogy egyfolytában Vele/Velük foglalkoztam, rengeteget játszottunk, nagyon aktívan töltöttük az időnket. Én is gondolkodóba estem, hogy menjen-e csanába napi pár órára pusztán csak a közösséghez szoktatás miatt (bár rengetegeg játszóztunk, játszóházaztunk). És akkor megtaláltam a legjobb megoldást, az arany középutat: heti kétszer 3 órában vittem ovikóstoló foglalkozásra, ahol igény szerint bent is maradhattam, ki is mehettem. Olyan volt, mint egy nagyon hosszú beszoktatás. Amikor kérte, bent maradtam Vele, amikor bátrabb, magabiztosabb volt, kiküldött, abszolút az Ő igényei alakították a dolgot. Nekünk ez így nagyon bejött, az oviba 3,5 évesen ia könnyen beszokott.

Én a helyedben nem vinném minden nap több órára bölcsibe, hanem valami hasonlót keresnék, ahol van lehetőség a gyermek igényeihez alkalmazkodni.

2018. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
Mindenképp ajánlott.
2018. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Az enyém is nagyon barátkozó,talpraesett volt ,szerette a társaságot. Nagyon sok rendszeres foglalkozásra jártunk. Én is gondolkodtam két éves kora körül a bölcsin, csanán, végül megvártujk az óvodát. Két év 9 hónaposan kezdte az ovit, de egyáltalán nem úgy fogadta, mint ahogy gondoltam. Nem úgy viselkedik a közösségben, mint ovi elótt. Visszahúzódó lett,már-már barátságtalan. Sok idő kell,hogy feloldódjon ,még a barátokkal szemben is. Ezzel azt akarom mondani, hogy még ilyen esetben sincs semmire garancia. Próbáld meg, azzal nem veszítesz talán.
2018. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Én ilyen influenza/baci szezonba biztos nem adnám be hirtelen a gyereket bölcsibe, megvárnám tavaszt/nyarat addigra érettebb is lesz rá.

De gyerekfüggő, ha a tied igényli beadhatod, de ha nem vagytok rászorulva én inkább néznék csanát 1-2 órára, vagy több foglalkozásra vinném úgy hogy ott vagy vele.

2018. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Unokahúgom 1,5 évesen bölcsibe ment. Imádta, kb. egy-két napig nyafogott.
2018. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Az én fiam 2 évesen ment bölcsibe. Nagyon szerette, és az óvodát is utána.

2 éves korára már én is alig vártam, hogy visszamehessek dolgozni. Mindkettőnknek jót tett :-)

2018. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Én biztosan nem passzolnám le, nem azért szültem.
2018. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 4es. Pont azért ment nehezen mert túl későn került közösségbe. Az ideális 1,5 max 2 éves kor.
2018. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, ez nem igaz. 3 éves korig az ideális elsődleges szocializációs színtér a család. Másfél, két évesen a legtöbb kisgyerek még nem is tud a társaival játszani, legtöbbjüknél ez az igény csak 3 éves kor után jön el.
2018. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!