Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis beszoktatás?

Bölcsis beszoktatás?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 múlt januárban. Februárban kezdtük a beszoktatást, március 1-el megyek vissza dolgozni. Kezdettől jól fogadta, nem sírt, másoduk naptól már fél órát, majd a következő naptól egy órát volt egyedül. Tegnap már simán el is aludt ott.

Szóval eddig jól megy a dolog, szivesen megy be, nem zokog, mint látom más gyermeken reggelente mikor beadom.

Viszont mindenki óvatosságra int, hogy be bízzam el magam, mert még lehet ebből sírás, zokogás majd. A gondozónők is mondták, jobb, ha a gyerek már a beszoktatás alatt túl van ezen a fajta sokkon, túl van az ordítós szakaszon, mire az anya már ténylegesen dolgozik. Most bizonytalan vagyok. Törvényszerű ez?

Mármint a kezdetben jól beszokó gyerek hetekkel később kezd el "elromlani"? Másokdik gyerek, a testvére középsős, hozzá van szokva a társasághoz, hogy osztozkodni kell játékon, nem egyedül övé az összes figyelem itthon sem.

Köszi a tapasztalataitokat előre is.



2018. febr. 16. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint bölcsődei gondozónő azt mondom,nagyon gyerekfüggő.Van aki úgy kezd bölcsibe járni mintha mindig is odajárt volna és később sem lesz gond,más az elejétől sír és ordít hónapokig,de van olyan is,aki valóban két hétig jár,minden szuper,aztán csak elkezd sírdogálni elváláskor.Egyik sem kóros,és nem is kirívó.Minden gyerek másképp dolgozza fel
2018. febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bizony van gyerek, akinek kell 1-2 hónap, mire rádöbben, hogy basszus, ez most már mindig így lesz... na, akkor jön a sírás.
2018. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom az ovit kezdte úgy, hogy szinte repült be, majd 1 hónap után akkora cirkusz volt 2 napig, hogy azt hittem bele halok. A 3. nap már csak kis pityergés, azóta nincs gond betegség után se, de hosszabb lett a búcsúzkodás.


Nekem is mondták az óvónők, hogy ez elő szokott jönni, de hamar túl lesznek rajta.

2018. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom csoporttársa ilyen. A beszoktatás alatt nem volt gondjuk. Az első hónapban is mosolyogva jókedvűen ment a bölcsibe. Aztán beteg lett... 1,5 hét otthon. Onnantól 1 hónapig nagyon sírós volt napközben is 😕

De még mindig jobb mint a lányom.

5. Hónapja bölcsis. És még most is minden nap sírva megy be. Már napközben nem pityereg, de decemberig minden nap eszébe jutott valami, és 20 percenként sírdogálni kezdett. 😧 Szörnyű volt mindkettőnknek.

Végre eljutottunk oda h már nem arra megyek érte h ül a szőnyegen, v a dadus ölében és pityereg. Már játszik a többiekkel, és mosolyog mikor meglát.

Szóval, azért ne keseredj el. Egyáltalán nem biztos h nálatok lesz bármi gond.

2018. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Akkor tényleg nagyon gyerekfüggő ez a dolog. Igazából örülök ennek, mármint hogy tetszik neki egyenlőre. Nem esik rosszul, hogy szeret bent lenni. A gondozónénik is mondták, hogy igyekezzek pozitívan beállítani a bölcsit, hogy ez egy jó dolog, sokat játszhat gyerekekkel stb. Meg én is álljak hozzá pozitívan, ezt erősítsem a gyerekben. Ne izguljak feleslegesen, mert a végén tényleg bevonzom a negatív dolgokat, aztán az átragad a gyermekre.
2018. febr. 16. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem jártam bölcsibe, de könnyen beszoktam az oviba, lehet annak köszönhetően, hogy ott volt a nővérem is 1 évet még. Aztán mikor ő elment suliba, én is pityergős lettem, anya mindig adott egy rúzsos puszit, meg otthagyta nekem a jegyzet füzetét, amit már amúgy is összefirkáltam :) meg rajzolt nekem és ki is vágott egy figut, és azt mondta, hogy az ő és így mindig velem van :) mi így léptünk túl a pityergős szakaszon.
2018. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk az ovi volt ilyen. 3 évesen kezdte, nagyon várta h mehessen, utána 2 hétig nem volt gond, majd elkezdődtek a sirások. Csak nagycsoportra nőtte ki teljesen a sirást, még középsőben is sirt szeptemberben 1-2 hétig reggelente.

De egyébként még az iskolásokról is azt hallom h többen vannak akik sirnak szeptemberben pár hétig.

2018. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!