Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi történik a bölcsődében egy...

Mi történik a bölcsődében egy átlagos nap? Van itt esetleg bölcsődei gondozónő?

Figyelt kérdés
Általában hány órát vannak bent a kisgyerekek? Mit kapnak enni? Odafigyelnek a gondozók, hogy megegyék az ennivalót? Egyedül esznek, vagy etetik őket? Foglalkoznak velük, vagy egyedül játsszanak a gyerekek. 15 napos a kisfiam és el sem tudom képzelni, hogy milyen lenne neki bölcsiben. Annyira úgy érem, hogy hozzám van nőve. Én úgy képzelem, hogy ott magányosan sírdogálnak a gyerekek, de nyilván nincs így:)
2018. febr. 28. 14:58
 1/9 A kérdező kommentje:
15 hónapos bocsánat elírtam..:D Kicsit fáradt vagyok.
2018. febr. 28. 15:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám gondozónő már lassan húsz éve.

A gyerekek ilyenkor nem játszanak még nagyon egymással, bár függ a csoport összetételétől. Fél- 3,5 évesig vannak a csoportban. A picikre külön figyelnek, külön helységben délelőtt is alszanak. Benti illetve kinti játék van időjárástól függően. Ebéd előtt közös körbeülős mesélés, hogy picit lenyugodjanak. Evésnél segítenek, szednek vagy ha kell a piciket etetik. Utána alvás (mindig ugyanott van pl a gyerekek ágya, hogy megszokják és tudják melyik a helyük) de ha jó az idő akkor van óriási terasz és ott alszanak a friss levegőn.


Nem sokban különbözik az ovitól, csak itt több mindenre figyelnek, kevesebb gyerek jut egy gondozóra, meg pelenkázzák ha szükséges a gyereket. Pl ünnepekre ugyanúgy készülnek énekkel, verssel a nagyobbakkal.

2018. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elégedett voltam a bölcsinkkel, (igaz mi 2.5 évesen kezdtünk) 14fős csoport volt, 2 gondozó volt csúsztatott műszakban+1dadus, 6-18ig volt nyitva a bölcsi.

Mi 8fele érkeztünk, akkortájt szállingóztak a többiek is kb., F4kor pedig, uzsi utàn mentünk haza, szintén a többséggel.

Nálunk volt konyha ahol föztek a gyerekeknek (fiam szerint finyomat"),akinek kellett segítettek mindenben, de a cél már az önállóságra szoktatás volt, ami meg ugye oviban elvárás.

Sírni soha senkit nem láttam egyedül, nemhogy a gondozók, de még a többi gyerek is ment és vigasztalta akit kellett.

Nap kb: érkezés, reggeli, benti jàték, alkotás, meseolvasás, mikor milyen a hangulat. 10órai gyümölcslé, utána udvar ebédig. Aztàn alvás, uzsi, jàték tovàbb. A csoportunkban volt fiús sarok, lányos sarok, egy asztalok+székek rész, és egy pihisarok a könyvekkel, babzsákokkal, csepphintával. Minden nap mondtàk(azaz figyelnek rá) hogy evett-e aludt-e, pisi kaki volt-e,stb.

Nézz körül mindenhol van nyílt nap+ ezen túl mi meglestünk minden bölcsit(ovit is utána;)) idegenként, kivülröl. Nagyon tanulságos lehet!

2018. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk reggel beviszik a gyereket, bent nincs konkrét foglalkozás, ha esik az eső bent beszélgetnek a gondozók, ha jó idő van akkor kint, ha kell tisztába teszik a gyerekeket,segítenek evésnél. Kb ebben ki is merül.


Váltottunk magánra, nem tudom az érdekel-e téged kérdező.

2018. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minden erdekel.:)
2018. febr. 28. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: az állami nálunk rettenetes, tényleg gyerekmegőrző. 3 hónapig járt oda a fiam, fejlődés helyett visszafejlődött, ráadásul olyan ritkán tették őket tisztába hogy az enyémnek és több kisgyereknek is véres volt a kis feneke.


Átvittük magánba ég és föld a különbség magyarul és angolul énekelnek, mondókáznak nekik,játszanak velük, báboznak, szerepjátékoznak, nem csak megőrzik őket. Itt rengeteget fejlődött. Az állami bölcsibe sírva ment, ide meg mosolyogva,állandóan tele volt élménnyel, mesélt. Láttam a nevelőkön hogy teljes szívvel foglalkoznak a kicsikkel, mindig tudták mivel kell motiválni vagy vigasztalni, figyeltek a gyerekek egyéni igényeire, a legjobban viselkedő gyerek választhatott mesét a délutáni alváshoz.

Változatos programokat szerveztek, csak jó dolgokat tudok mondani.

2018. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahová a kislányom jár oda reggel hattól este 7ig lehet a gyerek(persze nincs bent ennyit az enyém) ő7-15:30ig van ott, a többi gyereket nem tudom sajnos.

Kapnak reggelit, tízórait, ebédet és uzsonnát. Minden gyerekre figyelnek hogy eszik-e eleget. Akinek segítségre van szüksége annak segítenek.

Foglalkoznak velük. Mesélnek, zenét hallgatnak, arra táncolnak, mondókáznak.

12 en vannak, még ebben a korban nem játszanak együtt a gyerekek, csak egymás mellett. A gondozónőkkel nagyon szoros a kapcsolat, nagyon szeretik őket a gyerekek, ölelgetik, ölükbe ülnek. Ha sírnak, megvigasztalják őket.

2018. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most tanulok bölcsödei gondozónőnek. Ki lehet fogni nagyon rossz és nagyon jó bölcsödét is. Van ahol hadják sírni a gyermeket, van ahol nem. Változó
2018. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisgyermeknevelőnek tanultam, bölcsődében gyakorlatoztam.


A bentléti és kintléti időben intézmények között eltérés lehet. Minden csoportnak van saját hetirendje, bevan osztva, hogy melyik nap, milyen foglalkozások lesznek. (Mese olvasás, mondóka-ének tanulás, mozgásos tevékenységek stb..) A bölcsiknek is van saját "tantervük", de van egy központilag meghatározott rendellet, amit bekell tartaniuk elvileg. Gyakorlatilag ez vagy megy, vagy nem.

A menü is változatos, korcsoportnak megfelelően van kiválasztva és porciózva az étel. A reggeliztetésre már nem nagyon emlékszem, de néha nagyon csöves ételeket kaptak, főleg ahol központilag készíti el egy megbízott konyha. A legtöbb új bölcsi már csak melegítőkonyhával van felszerelve. Az étel érzékenyeknek külön van főzve és külön menüjük van.

Az *én" csoportomban 2,5-3 évesekig voltak, megpróbálták az önnáló evésre késztetni a gyerekeket. Mindkét nevelőhöz bevoltak osztva a gyerekek, általában egyszerre zajlott az étkeztetés, hogy ne legyen belőle probléma. Ha hiányzott az egyik, akkor egy szabad okj-s vagy foszos nevelő lett behívatva, vagy a társszobából átjött az ottani egyik nevelő, ekkor általában pár percet csúszott az étkeztetés, addig a gyerekek játszhattak.

Hol egyedül játszanak (persze közben felügyelik), hol beszállnak a játékba a nevelők is, általában minden csoportban akad egy gyerek aki a nevelő nélkül nem tud bekapcsolódni a játékba, és külön foglalkozást igényel.

Összességében amit leszűrtem az egéz bölcsis dologból: az idősek már belevannak fáradva, az idegeik padlón vannak, az egyikőjük meg is mondta nekem, hogy már kiégett, hiába szereti a gyerekeket. A fiatalok meg egyszerűen nem bírják ki, hogy ne nyúljanal a mobiljukhoz, és azért az is megesik, hogy nagyon beleesnek a pletyibe és elég figyelmetlenek, sokszor volt, hogy megakadályozhattak volna pár elesét, fejbeütést...de ha megjelent a színen a bölcsi vezetője, teljesen kicserélték volna Őket, de aztán az összevont bölcsik feje..na az nem tudom, hogy lehet ezen a pályán, egy nagy link alak. 2 bölcsiben voltam, egy régiben, ami úgynézett ki mint, ha visszamentem volna a '70-es évekbe, a másik korszerű, akadálymentesített épület volt. Érdemes az utóbbit választani, sokkal színesebb a programlehetőség. Itt már van külön fejlesztő szoba is.


Ajánlom figyelmedb az: A bölcsődei nevelés-gondozás szakmai szabályai módszertani levelet.

Ezeket kéne nyújtsa a bölcsi meg a dolgozó, de a fele csak papírforma, főleg vidéken. Szerintem, ha van rá lehetőség, ne irasd bölcsibe. A fősulin is amit alapként mondtak, hogy nem helyettesik a családot/anyát/apát, és ne ez legyen az elsődleges opció, ha megoldható az otthoni felügyelet.

2018. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!