Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Munka szempontjából ti hogyan...

Munka szempontjából ti hogyan kezdtétek meg a bölcsit, mesélnétek róla?

Figyelt kérdés

Beszoktatási időre már munkába álltatok csak szabit vettetek ki vagy eleve utána kértétek a visszavételt?

Mennyivel volt nehezebb a nap mint előtte, mikor még nem dolgoztatok?

Hogy ment az első pár hónap?


Mondjuk én már most is dolgozok, csak otthonról 4 órában. De még nem látom milyen lesz ha majd újra 8 órázok és reggel este bölcsibe menetel is lesz, plusz este család, főzés, stb.


2018. márc. 22. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeptember 1-gyel kezdett a fiam a bölcsiben 2 évesen. Volt még szabim, így kivettem 10 nap (2 hét) szabit. Ha előre gondolkodok, akkor szeptember 15-tel mentem volna vissza és akkor több szabim marad, de sajna későn gondolkodtam, és szerencsére sikerült elintézni, hogy a fiam legyen az első beszokó, különben nem tudom, hogy hogyan oldottam volna meg, ha pl. szeptember 15-tel kezdi, plusz két hét beszoktatás.

6 órára mentem vissza dolgozni, mivel vidékről Pestre járunk fel vonattal. Ha 8 órába mentem volna vissza, akkor kb. hajnal 5-kor kellene kelnünk, azért meg annyira nem keresek jól, hogy ezzel szívassam magunkat.


Az első pár hónapot végigsírta reggelente, de csak a hiányom miatt, nem azért, mert a bölcsiben rossz sora lenne. Kivételesen jó bölcsi, vigasztalták, ha sírt, figyeltek arra, hogy egyen (nem tömték, hanem kínálták, az elején volt, hogy az ölébe vette és úgy próbálta etetni az amúgy rossz evő fiamat). Most már szeret bent lenni, sokat fejlődött szociálisan, beszéde is beindult és nyitottabb lett.

2018. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Neked akkor már a GYED nem volt fontos, igaz?


Olvastam, hogy mindenképp dolgoznom kell ha bölcsit kezd a fiam. Azt nem tehetem meg, hogy otthon maradok még beszoktatásra.

Te azért döntöttél volna a 15.-étől kezdéshez, mert a GYED már nem volt képben?

2018. márc. 22. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Augusztus 21-től mentem vissza ténylegesen, mert általános iskolában dolgozom. Mikor ezt mondtam a bölcsiben, rendesek voltak, nem szeptembertben kezdett beszokni a fiam, hanem augusztus közepén. (Előbb nem lehetett, leállás miatt, így másfél hét alatt kellett, de nem volt gond.)

Augusztusban már szabadságon voltam, sőt, már úgy emlékszem előtte is, el kellett használnom, mivel nekünk nincs szabi az év további részében, csak pár nap az őszi és téli szünetben.

Nekünk a bölcsis beszokás kimerült kb egy hét pityergésben.

Az elején minden nap nagyon fáradt voltam, kellett pár hét, mire megszoktam a strapát, de élveztem, hogy visszamentem. Szeretem a munkámat.

2018. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Február 5-én kezdte a beszokást a lányom, pár nappal múlt 2 éves akkor. Nekem új munkahelyet kellett keresnem, nem tudtam oda visszamenni, ahonnan eljöttem, így nekem is voltak félelmeim a bölcsis beszokás, kezdeti betegségek stb. miatt.

Szóval január végén hívtak be egy állásmegbeszélésre, pár nap alatt eldőlt, hogy engem választottak, ekkor bementem a bölcsibe, hogy mikortól lenne munkám és hoznám a gyereket bölcsibe. Mondták, higy február 5tel lehet kezdeni a beszokást, én március 12-én kezdtem dolgozni az új helyen. A bölcsibe könnyem beszokott, egyszer sem sírt, könnyen elválik tőlem reggel, szalad játszani.

Reggel 8-ra megyek dolgozni, én olyan 6 körül kelek, majd kelnek a gyerekek is, van egy ovis tesója is. Negyed 7 körül kezdünk öltözködni kabátba, cipőbe, majd be a kocsiba és én viszem őket. Délután a férjem hozza őket haza.

Ami változott a korábbi időszakhoz képest, hogy nem főzök vagy legalábbis nem minden nap. Vasárnap főzök, a maradékot elvisszük hétfőn. Hétvégén anyósomhoz szoktunk elmenni, ő főzött múlt héten nekünk egy nagy edény töltött kaposztát vagy ma a férjem főzött holnapra ebédet.

Egyenlőre nagyon leterhel agyilag, hogy egy tök új területbe kell beletanulnom, sok jogszabállyal, úgyhogy ami nem lényeges jelenleg azt redukáltam.

Sokat segít hogy a van mosogatógépünk, szárítógépünk. Meg persze a férjem normális és felfogta, hogy munka mellett már nem tudok egyedül mindent megcsinálni, mint korábban, hanem kiveszi a részét a dolgokból.

2018. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Igen, a gyedem lejárt júli 9-én, azért mentem vissza szeptemberben dolgozni, mert hülye lettem volna nyáron bejárni, így arra az időre azt a hatalmas összegű gyest (vagy mit) kaptam.

2018. márc. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!