Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Volt valaki akinek a folyamato...

Volt valaki akinek a folyamatos betegségek miatt kellett kivenni a gyermekét a bölcsiből?

Figyelt kérdés
Kisfiam fél éve jár, szereti, már amikor ott van, de leginkább betegeskedik itthon. Szeptember óta már nem is tudom hányadszorra. A doktornő azt tanácsolta, ha tehetem vegyem ki, mert nem jó neki.Most pl 3 hét otthon, 1 nap vissza, és megint tiszta beteg lett. Járt már valaki hasonló cipőben? Vissza lehet egyáltalán menni gyesre munkából?
2018. márc. 28. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarlak elkeseríteni, de az óvoda sem lesz másmilyen. 6-7 évet meg nyilván nem maradhat otthon a gyerek, illetve te sem vele.

Sajnos amíg picik a gyerekek, mindent a szájukba vesznek, nem tudják, hogy hová köhögjenek, tüsszögjenek, sokan a beteg gyereküket be fogják vinni a bölcsibe, az oviba ugyanúgy, tehát ez egész addig így lesz, amíg picik és közösségbe járnak. Az iskola lesz majd másmilyen, mert ott már elég nagyok a gyerekek, hogy mindegyik megoldja a köhögést, tüsszögést, illetve az immunrendszerük is sokkal erősebb lesz.

2018. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Az immunrendszert kéne kicsit megerősíteni. Béres csepp+ c vitamin, d vitamin. Valamit érdemes lenne használni. 22 honaposan kezdte a bölcsit. Kb 2* 1 hét maradt ki az elején. Most a telet is 1 novemberi és egy januári 1-1 hetes otthonmaradással abszolváltuk. Ebből az utolsó 2 napot mindig csak ráhúztam hogy tuti jól legyen. Influenzat is megusztuk, 3-4 -en voltak hetekig a csoportban.
2018. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi szeptembervégén kezdtük a beszokàst, 4 napot jàrt, 3 hét itthon, tüszős mandulagyulladás. Újabb 2 nap hànyós vírus, rá egy hétre kötőhártyagyulladás. Novemberben 11, decemberben 9napot tudtam dolgozni :( többit itthon betegen.

Januàrban már 2 egész hetet tudott menni egyhuzamban, aztán megint beteg lett. A februàrt csodával határos módon végig csinàltuk, màrciusban megint 12 napot dolgoztam csak, most a tavaszi szünetet torokgyulladásaal kezdjük :(


Béres cseppet, C, D vitamint kapja, àllítólag lassan jobb lesz, màr vàrom.


Gyesre nem kell "vissza menni" 3 éves koràig meló mellett is kapod a gyest.

2018. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Kiveheted, de akkor még az oviban csináljátok ugyanezt. Az immunrendszer a betegsègekkel erősödik, de az nem kevès idő. Nekünk 3 èv kellett. Kapott minden vitamint, immunerősítőt, ami lètezik, de nem azok használtak, csak az idő. Ez a többsègnèl ilyen sajnos.
2018. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha teheted vedd ki.

Nem feltétlenül lesz az oviban is ez.Kislányom szeptemberbe kezdte az ovit, nem volt előtte bölcsis, és novemberben volt egy hetet náthás, és januárban volt 3 napot itthon,azon kívűl kutya baja.

2018. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Én kivettem,mondjuk az enyém kruppos volt,és folyamatosan beteg volt,nem tudtam mellette dolgozni,és így nem sok értelme volt.Sokat voltunk kórházban,és arra jutottam,hogy erre semmi szükségünk nincs.Nem bántam meg mert mire ovis lett nagyobb lett,és ha a sok betegeskedést nem is úsztuk meg de legalább kórházba már nem került.

Attól is függ mi a baja a gyereknek.Ha csak szimplán beteg akkor nem biztos,hogy érdemes kivenni mert akkor az oviban lesz beteges de ha valami speckó problémája van akkor lehet nem árt,mint esetünkben is,mert idősebb korában már jobban viselte a szervezete.

2018. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az enyém is kruppos lett, illetve asztmára is hajlamos, ami az elmúlt fél évben jött ki :( Bölcsi előtt nem igazán volt beteg.
2018. márc. 29. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Akkor érdemes kivenni,mert ha az asztmát nem is növi ki,de nem mindegy,hogy 2 vagy 3 éves.Minél nagyobb annál könnyebben viseli
2018. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!