Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen le nem írt elvárások...

Milyen le nem írt elvárások vannak?

Figyelt kérdés

Most megy a lányom bölcsibe, 20 hónapos lesz. Ugyan azt mondják, nincs elvárás, de gondolom íratlan szabályok vannak... sajnos ismerősöm nincsen, így nem tudom megérdeklődni sem senkitől. Csak gyűjtöm az infókat. Szóval nálatok mit "várnak el", mit tudjon a gyerkőc? Ilyenekre gondolok, h cipőt felvenni-levenni, pohárból inni...

illetve mennyit fizettek, mi a jövedelemhatár ami alatt kell/nem kell...

mit kell bevinni, milyen gyakran..

Ha alapból egy nagyon nyitott, barátságos gyerkőcöm van, milyen hosszú beszoktatásra számítsak?


TUDOM, hogy mindenhol, mindenkinél más, de ha több választ is írtok, akkor egy átlagos képet kapok a dolgokról.


Minden infó jól jön, amit bölcsivel kapcsolatban megosztanátok velem :)


2018. ápr. 21. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Hol laksz? Budapesti bölcsik teljesen mások mint a vidékiek.
2018. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
vidék, kisváros
2018. ápr. 21. 15:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak pelenkát és törlőkendőt kérnek, meg váltóruhát (több garnitúrát is).

Tényleg nem vártak el semmit, de örültek, hogy szépen tud egyedül enni a kisfiam. Az alvás akkor megy könnyen, ha otthon is egyedül el tud aludni. De ez is olyan, hogy megkérdezék, itthon hogyan szoktuk, aztán az alapján ment, első napokban odaültek mellé, simizték, stb.

Pohárból ivásra is rákérdeztek, de mondták, hogy lehet vinni csőrös poharat vagy cumisüveget, ha csak azzal megy, nekünk nem kellett, ivott addigra pohárból.

Egyedül vetkőzni vagy öltözni nem kellett, most már tanítgatják 2 és fél évesen, de nem várják el.

2 hét volt a beszoktatás, szintén barátságos, nyitott gyerekemmel. Ebből lefelé nem faragnak, nyújtani lehet, ha nehezen megy.

Győri bölcsi egyébként.

2018. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek ilyen elvárások.

Amiket leírtál, azokat az óvodákban "követelik meg".

2018. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen elvárás nincsen. Öltöztetik, vetkőztetik. Fiamat egy hétig etették aztán megtanulta egyedül is. Itthon csak kulacsbòl ivott, bent 2 nap!!! alatt pohárra szokott. Sűrűn cserélik a pelust, mossák a kezüket. Összességében meg voltam elégedve velük. Melléfeküdtek elalvásnál. Az is 2-3 hét alatt megváltozott egyedül és gyorsan megtanult aludni. Leültek melléjük jatszáni. Fél év bölcsi után folyékonyan beszél a kisfiam és kb 30 verset és mondókát tanitottak neki. Nálunk vinni kellett még havonta wc papîrt zsepit szalvétát. Ugye a pelus és popsitörlő több váltásruha és benti szandál egyértelmű. Írj nyugodtan segítek szívesen még ha tudok!
2018. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm! mennyit fizettek?
2018. ápr. 21. 19:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Mire fizetünk mennyit? Ez állami bölcsi, amit írtam. Ha az étkeztetés ára érdekel, kb 700 Ft egy napra, úgy emlékszem, de már rég mondták, nem figyelem azóta, mert csak levonják bankszámláról.
2018. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igen étkeztetés, csoportpénz (tudom elvileg nem lehet szedni..), tisztasági csomagot vinni kell vagy beadni és megveszik, ilyesmi. Ill. hogy mennyi a jöv.határ, ami felett már kell napidíjat is fizetni?
2018. ápr. 21. 23:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs csoportpénz. Az étkezésért abban az esetben kell fizetni hogyha az egy főre eső összeg meghaladja a 110 ezer ft-ot havonta. A tisztaságit megvettem mindig ès bevittem. Ennyi. Napidíj? Ilyenről nem hallottam.
2018. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nálunk van, csak nem emlékszem pontosan, mennyi
2018. ápr. 22. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!