Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok hogy van a beszoktatás?

Nálatok hogy van a beszoktatás?

Figyelt kérdés
Én nagyon rétestésztának érzem.... kedves, barátságos gyerekem van, jól eljátszik, ennek ellenére a 3. hét elején próbálják egyáltalán ebédig ott tartani, addig napi 1-1,5 óra, kb 15-20p-ig hagyom egyedül de azt is csak a 2. héttől... aki dolgozik, az hogy oldja ezt meg??? (én is megyek, mielőtt belémkötne valaki)
2018. ápr. 27. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk első nap egy óra anyával, második nap 1 óra anya nélkül- ah eloterben lehet várakozni- harmadik nap délig marad, negyedik nap ott ebédel, ötödik nap megpróbáljak altatni
2018. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ez lenne a normális szerintem is... így csak megszokja, h ott vagyok
2018. ápr. 27. 11:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 hét volt. Ebből a legelső napon voltam bent én is egy fél órát. A többi napokon nyújtva fél óra, egy óra, másfél óra. Következő héten már ott ebédelt és ott aludt.
2018. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Óvónő vagyok. Mi úgy szoktuk, hogy 1. nap szülővel együtt egy óra, 2. nap ugyanez egyedül, 3. nap ebédig egyedül, 4. nap ebéd, 5. nap ottalvás. Ha nagyon nem megy a dolog, akkor max 10 nap, de a gyerekek 90%-ának ez így megfelel.
2018. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Bölcsőde volt a kérdés....
2018. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát akkor nem csak én gondolom ezt soknak... 2 hétig 1-1,5 óra ahonnan 15-30p-re jövök el...
2018. ápr. 27. 12:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk első nap csak 1 órát voltunk bent együtt, másnap már kicsit ott kellett hagyni, aztán többet... 2. héten már ott ebédelt, és a hétvége felé talán már alvásra is maradt. Szóval én 4. héten már dolgoztam is.
2018. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Igaz a kislányom magánbölcsibe járt mert csak ott volt hely de leírom.

Úgy volt hogy az első nap bent leszünk mi is de annyira jól érezte magát hogy elküldtek minket kávézni, sétálni. Csak annyit kértek hogy legyünk telefon közelben. Nem hívtak így ebédre csak visszamentünk de akkor is alig akart eljönni.

2. Nap már ott is evett

3. Nap simán lefeküdt aludni

Szerintem ez nagyban függ hogy mennyire alkalmazkodó a gyerek és persze sok múlik a bölcsis nénik rugalmasságán is mert hivatalosan itt is minimum 1 hét lett volna a beszoktatás de ki szokták húzni 2 hétre is.

2018. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a gyereken itt sem múlna :S
2018. ápr. 27. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Két gyereket szoktattam be két különböző bölcsibe, mindenhol két hét volt hivatalosan a beszoktatás. Az elsőnél ennyi is volt, a kicsi viszont az első hét után beteg lett, aztán mentünk megint, aztán ünnep volt, szóval elég hosszúra nyúlt, de napokban számolva tényleg két hét volt. Igaz, hogy ez csak délelőttre szólt, de két hét után simán elvolt nélkülem, integetett vidáman, amikor elköszöntem tőle, nem sírt. Az ottalvás kicsit nehezen ment, de csak azért, mert ő itthon sem akart aludni, és kellett kb. egy hét, hogy rájöjjünk, hogy az a baja, hogy feküdni kell. Hagyták, hogy üljön az ágyban a falnak (párnának) dőlve, úgy el is aludt szó nélkül, és akkor már nem volt gond ezzel sem.


Viszont érdekes, hogy nála a beszokás után jött elő, hogy sír utánam, hónapokig nem ment be sírás nélkül, attól függetlenül, hogy utána perceken belül megvigasztalódott, és napközben sem hiányolt.

2018. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!