Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Így beirassam a bölcsibe?

Így beirassam a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Még tavaly ősszel/télen beírattam bölcsibe a most 2 éves kislányom, hogy idén ősszel kezdjen.

Ugye úgy beszéltük meg, hogy én nem tudok egyből munkáltatóit vinni, mert ugye nem 2 nap mire új munkát találok (a régi helyemre távolság miatt nem tudnék járni).

Mondták is, hogy jó rendben, ezzel nincs is baj. Csak apátol feltétlen legyen a papír.

Na de közben januárban kiderült, hogy terhes lettem.

Így mondta is a védőnő, hogy nem hiszi h mehet a bölcsibe, meg így is túljelentkezések vannak stb.

Amúgy nem is lenne baj.

De ma jött az értesítő, hogy felvették. Nyílván bemegyek szólni, hogy mi is a helyzet.

De ha mondjuk így is járhatnak, akkot beirassam? Mert pl nem szeretném azt, hogy netán évközben kirakják, mert nincs hely, Én meg úgy is itthon vagyok. Szóval úgy ertem h az nem lenne neki egy törés, hogy megszűnne ez a lányomnak?



2018. jún. 26. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Én biztos nem vinném, otthon leszel, ráérsz vele foglalkozni. Épp elég változás lesz az életében a testvér ne tetézd a lepasszolással is. Pluszban nem venném el a helyet a dolgozó szülők elől.
2018. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy nem vinnén így!
2018. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vinném, élvezzétek ki az időt kettesben, miután megszületik a pici nem nagyon lesz rá lehetőség.

Meghát igen, ha már megszokta, nem biztos, hogy jó kivenni.

2018. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha lehet vinném. Kell a szocializáció.
2018. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
A bölcsi a dolgozó szülők gyerekeinek van. Ne vedd el a helyet olyanoktól, akik tényleg dolgozni mennének vissza.
2018. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ugyanez a helyzet, csak kevés a gyerek, felvennék, de nem fogom vinni. Novemberi lesz a kicsi, így pont a betegeskedős időszakban vinném haza a kórházból. Nem lenne jó, ha elkapná a nagy tesótól, amit hazahoz, illetve nekem se hiányozna az újszülött mellé egy beteg két éves, aki mondjuk minden második hetét itthon töltené.
2018. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem vinném a helyedben.
2018. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

A bölcsi nemcsak a “dolgozó” szülők gyerekeinek van, illetve aki otthon marad, az is dolgozik.

Ha nem így lenne, azokat a gyerekeket nem vennék fel. Senki elől nem veszi el a helyet.

Amúgy is lehet olyan, hogy a gyereknek nagyobb a társaság igénye vagy anyuka valamiért nem annyira bírja.

2018. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, ha nem bírja ne szüljön gyereket. És de, a bölcsőde elsősorban a dolgozó szülőkért van. Ha meg a gyereknek nagyobb a társaság igénye lehet menni, játszótérre, játszóházba, barátokhoz, rokonokhoz, parkba stb.. nem a bölcsőde feladata az otthon lévő nők gyerekinek a szórakoztatása.
2018. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

De igen, a bölcsi a dolgozó anyukák miatt van.

Mi akkorra tervezzük kb a kistesót, biztosan nem visszük bölcsibe. Nem venném el a helyet azoktól, akik nem tudják megoldani másképp, vagy nem tehetik meg, hogy otthon maradjanak a gyerekkel.

2018. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!