Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit szólnátok, ha a bölcsib...

Ti mit szólnátok, ha a bölcsiben a gyereket le akarnák szoktatni a gondozók a cumizásról?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiunk és aktívan cumizik. Nekünk ezzel bajunk nincsen. Viszont a napköziben, ahová jár, büszkén mesélték a gondozólányok, hogy bizony csak alváshoz kapja meg és egyébként nem. Nem hagyják sírni érte, hanem elterelik a figyelmét, de semmiképp nem adják neki oda, ha nem altatásról van szó.


Egyrészt, mivel csak heti pár napot jár, szerintem ezzel nem érnek el semmit. Másrészt pedig, mi nem is szeretnénk, ha minket megkerülve hoznának ilyen fontos döntést.


Mit tegyünk? Szóljunk kedvesen vagy pedig hagyjuk rájuk, úgyis csak 12 nap egy hónapban? A gyerek amúgy imád ott lenni, imádja a gondozókat is, a társait is, a környezetet is, kivenni nem szeretnénk, még egy évig járna oda.



2018. jún. 27. 10:02
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
87%
Én azért megmondtam volna, hogy előtte megbeszélhették volna velünk. De ha már megtörtént és úgy tűnik, hogy nem keletkezett törés emiatt a gyerekben, akkor csinálhatnák tovább a leszoktatást.
2018. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem ertem, ez miert problema.
2018. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
2: Ha (újra) elolvasod a kérdést, a középső részben (egyrészt, másrészt) le van írva, hogy nekünk ez miért probléma.
2018. jún. 27. 10:14
 4/46 anonim ***** válasza:
94%

Örülj neki, szerintem te is csatlakozz a dologhoz, olyan rossz látvány mikor már lassan ovis korú gyerekek úgy szaladgálnak hogy a cumi az non-stop a szájukba van, nem érteni mit mondanak , nem látni a mosolyukat.

Félre ne érts, én kisfiam is cumizik, de csak alváshoz, felkel aztán köpi is ki, legalább erre rászoktathatnád.

Ezért megfontolni a kivevést, kb mint ha azért akarnád kivenni mert szobatisztaságra akarnák szoktatni.

2018. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
4: Az is baj lenne, mert ma már azt gondolják a gyermekpszichológusok, hogy amikor a kisgyermek kezdeményezi, mert az agya megérett rá, akkor kell a szobatisztaságra nevelést elkezdeni, és nem rászoktatni kell. Szerencsére ezen a helyen erről szó sincs.
2018. jún. 27. 10:20
 6/46 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően nem akarom véleményezni a cumizási szokást, mert nem vagyok kompetens a ti gyereketek dolgában, ahogy a gondozónő sem az.


Beszélj velük, hogy nem dönthetnek és lesznek szívesek nem felülbírálni az apjával hozott döntéseiteket. Ugyanis joguk nincs hozzá.


Mindezt természetesen, intelligens módon, kultúrember módjára. Az első a családotok, másnak beleszólása nincs.

2018. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem szokott volna le már korábban, örülnék neki, hogy proaktívan állnak a témához.

A nyelvlökéses nyelés leépüléséhez nagyon fontos, hogy 3 éves korra már egyáltalán ne cumizzon egy kisgyerek. Kérdezd meg bármelyik szakembert (logopédus, fogász..)!

2018. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%
Ha a gyerek nem sír a cumiért és nem hiányolja, akkor nem értem mi a probléma. Én nem vagyok cumi ellenes, de csak hátránya származik abból, ha egész nap a szájába lóg.
2018. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
8:Neked is csak azt tudom mondani, mint amit az előbb írtam már, hogy konkrétan az egyrészt, másrészt részben leírtam, hogy mi ezzel a gondunk.:)
2018. jún. 27. 10:45
 10/46 anonim ***** válasza:
91%

A kérdésre a válasz:

Nem, minken nem zavarna, sőt örülnénk neki ha ennyi idősen már leszokna.


A leírásodra a válasz:

Ha zavar titeket, akkor kedvesen mond nekik, hogy legyenek kedvesek hagyják ezt rátok.

Simán lehet, hogy azért csinálják amúgy, mert szimplán nem tudnak odafigyelni, hogy minden gyereknek meglegyen a cumija, hogy tisztán tartsák, hogy ha elveszik hol van, stb. Egyszerűbb, ha a bölcsiben leszoktatják. Ez olyan mint az evés. A gondozóknak segítség, ha a gyerek már egyedül tud enni, így nem 20 gyereket kell egy időben etetniük, hanem csak azokat kiknek segítség kell.

2018. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!