Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis nénik mesélnétek...

Bölcsis nénik mesélnétek nekem, hogy nektek milyen a csoportotok, napirendetek?

Figyelt kérdés

Gondozó nők, bölcsis nénik, nevelők. Csak éreeklődni szeretnék, hogy milyen egy bölcsis csoport teljes létszámmal.

Én most végeztem ezen a szakon gyakorlatom mimi bölcsiben colt 7 gyerekkel és dolgozni rendes bölcsibe szeretnék.

Kívancsi lennék, hogy milyen egy ilyen csoportban lenni. Ha egyedül vagy a 12 gyerekkel nem nehéz? Milyenek a napirenetek?

Szeretnék jó bölcsis néni lenni minden jó tanácsot szívesen meghallgatok.

Válaszokat előre is köszönöm :)



2018. jún. 27. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Ezen a szakon végeztél, de még a nevét se tudod, se azt, hogy egy kisgyermeknevelore max 7 gyerek juthat ?
2018. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Egyes, van olyan, amikor csak egy gondozó van a csoportban. Például reggel még csak egy van, vagy ha a másik kimegy wc-re.

Bár én nem vagyok bölcsis néni, leírom hogy volt a napirend a lányomnál a bölcsiben.

Érkezés.

8-kor reggeli.

10-kor tízórai

Délelőtt folyamán játék. Ez nem irányított játék, mint az oviban, hanem csak úgy elvoltak a gyerekek.

Ha jó idő volt, kimentek tízórai után az udvarra, de mivel ez körülményes ennyi kicsi gyerekkel, hideg időben nem mindig voltak kint.

Ebéd előtt pelenkacsere.

Ebéd

Alvás

Alvás után peluscsere

Uzsonna

Játék, és jönnek a szülők a gyerekekért.

2018. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2es köszönöm a szép választ :)

A napirend azért bölcsisekként eltérő lehet persze délben evés majd alvás reggel ezt persze gondolom nem tér el sehol sem.


1es nagyon jól tudom h egy nevelőre hány gyerek juthat de egy minibölcsiben max 7 gyerek van 1 nevelőre plusz 1 dajkára és ha egyedül marad a gyerekekkel akkor az 7 de egy rendes bölcsödei csoportban 12 gyerek van 2 nevelővel 6-6 (persze bizonyos esetekben ez is változhat.

De mindegy

Tapasztalatokra lennék kíváncsi nem pedig kioktatásra.....

2018. jún. 27. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!