Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisgyermeknevelő és gondozó...

Kisgyermeknevelő és gondozó finnyás gyomorral?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem biztos hogy megfelelő kategóriában teszem fel a kérdést, de hátha vannak itt tapasztalt kisgyermeknevelők, akik tudnak segíteni.:)


Háromgyerekes anyuka vagyok, 7, 5 és 3 éves gyerkőceim vannak. 1 éve tértem vissza a munka világába és most már biztosan tudom hogy nem irodában szeretném tölteni a munkás éveimet. Megfogott a bölcsi világa, egyébként is gyerekmániákus vagyok (ha van ilyen szó egyáltalán), szeretnék egész nap kicsi gyerekekkel lenni.


Tervezek egy kisgyermeknevelő és gondozói tanfolyamot elvégezni, egyetlen bökkenőm van csak, hogy elég érzékeny vagyok a szagokra és látványra ha kakiról van szó. A saját gyerekeimnél is kissé "félrenèztem" peluscsere közben, és wc-n való popsitörléskor is visszatartom a lélegzetem. Saját dolgaimat is extra gyorsan intézem, szinte oda se nézek..


A kérdésem tehát hogy meg lehet szokni ezeket a dolgokat egy bölcsiben hosszú távon? Edződik az orr és a gyomor?:)


2018. júl. 13. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha 3 gyerek mellett nem edződött, akkor már nem fog, döntsd el, hogy ezzel a hátránnyal együtt tudod-e végezni ezt a munkát.
2018. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igaz, én nem vagyok még kisgyermeknevelő, de erre a szakra szeretnék menni ősztől. Úgy gondolom, hogy minden munkának van nehezebb része, ennek akár lehet a peluscsere, popsitörlés stb is, de mindenképp meg lehet szokni. Mivel vannak gyerekeid, már tudod, hogy milyen, nem kell aggódni. Nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy sokat vigyáztam unokatesóimra, amikor még kicsik voltak, volt, hogy segítettem a peluscserében is, amikor már nagyon voltak, akkor pedig én töröltem ki a popsijukat. Sosem éreztem azt, hogy undorító és fúj, nem akarom. Persze, nem azt mondom, hogy ez mennyire kellemes, de szerintem simán meg lehet szokni. Ha igazán érdekel és elhivatott vagy iránta, ez ne tartson vissza. Én semmiképp sem mondanék le a sok örömről és boldogságról, amit a kicsik tudnak adni egy-egy mosollyal és pillantással. Közben figyeld a szép kis arcát, a kezecskéit, pár perc és megvan az egész. Persze, ezt naponta rengetegszer meg kell csinálni több gyerekkel, de én már nagyon várom. :)
2018. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Diplomas apolo vagyok, 13 eve vegeztem, azota folyamatosan korhazban dolgozom.

Ugy mentem a foiskolara, hogy nem birtam a tu latvanyat, az elso gyakorkaton mikor a vetcukormerest gyakoroltuk ( egymason ! ) , elajultam :)

Megszoktam azota, nagyon szeretem a munkam.

2018. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 3 gyerek után nagy meglepetések nem fognak érni. Én egyébként a hányásszagot még sokkal undorítóbbnak tartom, ill. a visszaöklendezett tejtermék szagát is nagyon rosszul tűröm....

Ha neked megvan a stratégiád e helyzetek kezelésére (félre nézel, visszatartod a lélegzeted) és így működik minden, akkor ez ne tartson vissza.

2018. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj pedagógiai asszisztensnek. Ők is vannak oviban is, talán kevesebb pisi, kakit takarítanak, de tuti segítenek a dajkának néha. Vagy ezzel mehetsz suliba is dolgozni.
2018. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nagyon hasonló cipőben járunk. Pont annyi idős a három gyerekem, mint a tiéd es szintén irodából mentem erre a területre. Szintén nagyon érzékeny orral áldott meg a sors. Simán felül lehet emelkedni rajta. Egyszerűen nem nézek oda, másra gondolok olyankor.
2018. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!