Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nálatok adnak előkét a gyerekr...

Nálatok adnak előkét a gyerekre? ÉS mi a helyzet a jelöléssel a ruhákon?

Figyelt kérdés

Két kérdésem is van, ami bosszant, de nem tudom, kinek van igaza, mi a bevett szokás, így megkérdezem.

Első kérdésem, hogy adnak-e a gyerekre előkét? Mikor beszoktatáson voltunk, adtak a kislányomra, így én is vittem a szekrényébe, még mondtam is, hogy odatettem. Ennek ellenére szinte minden nap úgy jön haza (most épp szünet van), hogy a nyaka alatt pecsétes, mert leeszi, és ezek a foltok általában ki sem jönnek... oké, pepcos bodyk, pólók, nem drágák, de azért nem egyszer szeretném ráadni... mert pecsétes ruhában azért nem viszem el, így megy a kukába, vagy ha még hordható, akkor adományba... játszóssal már tele a padlás...

tegyem szóvá? vagy ez így normális? Ti mivel mostok, ami kiszedi a foltot, de megmarad a színe?


A másik a jelölés a ruhákban. Minden ruhájában benne van a kis matrica, jele+neve. Van, aminek a nyakán, van, aminek a mosási címkéjén, de színes, észrevehető... erre az egyik vastagabb felsőjének a nyakára a címkébe alkoholos filccel bele van írva a neve. Pedig benne volt a mosáscímkén. De ami jobban felbosszantott, az újonnan bevitt szandálra kívülről, tollal felírták a keresztnevét, pedig a belsejébe mind a kettőnek felrajzoltam a jelet... ez így oké? Vagy ezért lehet szólni, hogy azért nem kéne? Családsegítős vagyok, rendszeresen viszem el a kinőtt dolgokat adományként, de sosem mondom meg, hogy sajátunk volt. Na most az ilyet azt nyilván nem tudom odaadni, megy a kukába... nem azért mert nagy összeg, csak baromi bosszantó, hogy kérték, mindenbe legyen jel, van is benne, és mégis...


szóval szerintetek ezt tegyem szóvá? vagy ez a megszokott? Nem csúnyán meg semmi, csak hogy mégis miért... azt sem szeretném, hogy emiatt rosszul bánjanak a kislánnyal.


(plusz egy kérdés, nálatok is rengeteg nedvestörlő fogy? itthon még ugyan azt használom mikor oda már a harmadikat kérik. ez sem baj, csak nekem még minden furi és új a bölcsivel kapcsolatban :D )


2018. júl. 28. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem adnak előkét.

Wanish + áztatás.

Miért ne adhatnád rá pecsétesen, amikor odabent úgyis az lesz a sorsa? Ha "szégyelled" az utcán, vigyél szép váltót. Odabent senki se látja.

Nálunk eleve a cipő talpának az élére kérték a jelet.

2018. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk adnak rá előkét. Lehet, hogy a lányodnak sikerül félig letépnie magáról és ezért lesz pecsétes a ruha. Én azért nem selejtezem ki a ruhát, ha a nyakán vagy elől van egy kicsi folt. Sokszor észre a mintáktól észre sem lehet venni.

Mosási praktikákat én sem tudok, hogy pl. a barackot, kakaót hogyan kell kiszedni, mert az intelligens mosószernek sem sikerült többszöri mosásra sem.


Nálunk nincsenek jelek a ruhába, mivel vagy a saját zsákjából öltöztetik őket egyenként, és egyből teszik bele a zsákjába, vagy bent a csoport "fürdőszobájában", ahol tisztába teszik őket, minden gyereknek van külön polca a jelével és ha leeszi magát, akkor onnan veszik elő a kis ruháját, pelenkáját, ha át kell öltöztetni.


A cipőben sincs jel, mivel a csoportszoba előtt lévő kis szekrény is fel van jelezve, és mindenki szülő a saját jeléhez teszi a váltócipőt, és ha a dadák kiviszik őket udvarra, tudják, hogy kinek melyik a cipője.


Az mondjuk durva, hogy összeírkálták a cipőt, főleg kívülről. Ezt azért szóvátenném. Legalább a talpára írták volna.


Minden hónapban egy 80 db-os nedvestörlőt adok be (babylove vagy babydream) be, ez elég szokott lenni.

2018. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

na ez az, hogy nálunk is csak saját, jeles szekrényben vannak a cuccok, kis kosarakban a cipők...

én eddig nedvestörlőt tescosat vettem most lupilut azok azt hiszem 60db-osak.

A lányom ha én elfelejtem, megy és hozza az előkét itthon is, nem hiszem, hogy levenné, illetve sosem adták ki mosásra, ez csak akkor esett le, mikor a szekrényből kipakoláskor előkerült teljesen tisztán :(

2018. júl. 28. 23:27
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Előkét adtak.

A szandál összefirkálása miatt szólnék.

2018. júl. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Jelet kérünk, ruhákba, cipőbe, de eszembe nem jutna kívülröl összefirkálni . Előkét kapnak, de mivel önállóan esznek(2-3 évesek) nem sokat ér . Az előke bölcsődei, bent mossák.
2018. júl. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Nalunk most lett vege a bolcsinek. Sose adtak ra eloket, ezert en mindig a legjatszosabb ruhakba vittem, nem divatoztunk, de egyebkent a vanishes aztatas mindent kiszed.

Jeleket nem raktunk, nem kertek, mindenkinek volt sajat fakkja abbol oltoztettek.

2018. júl. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Adnak eloket, olyan ikeas muanyagot. Vinni nem kellett. Ennek ellenere siman leeszi, leissza, neha osszefesti a ruhait. Ennek nem orulunk, vittunk be 3 elhasznalhato felsot (olcsok, de nem koszosak), de neha igy is az uj lesz kuka. Mi raadnank bentre a koszfoltosat, de o nem veszi fel, sir, hogy csunya. Es oszinte leszek, igaza is van...Mi nem adomanyozunk mar a valasztasok ota, szoval a koszos az sajnos kuka.


A ruhakra a neveket nen kellett rairni, a jelet sem, a gondozok szamon tartjak, neha van csak keveredes, de nincs belole gond.:) Kimossuk, visszavisszuk es kesz.:)

2018. júl. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én gyerekem még most fog bölcsibe menni-

Ebbe a bölcsibe nem használnak törlőkendőt, hanem zuhanyozzák őket .Kíváncsi leszek:)

Nyilván utcán,vendégségbe,stb nem adok rá foltosat,már bevásároltam bölcsire, szinte minden új ruhát, ha foltos lesz akkor is ráadom,csak ha nagyon elnyúlik akkor kidobom,nem fogok hetente új ruhatárat cserélni a gyereknek.Különben 6 féle folttisztítóm van itthon,igyekszem kiszedni mindent. Vanish szappant próbáld ki.

Jah és mamához DIREKT játszósat(foltosat) adok rá, anyósom szándékosan leeteti mindennel,akárhányszor kértem,hogy vegye le róla.

2018. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem tudom, ki pontozta le, én felnyomtam mindenkit.
2018. júl. 29. 09:36
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen, szólnék. Mindkettő miatt.


A szandál miatt név szerint vonnám felelősségre az illetőt, ÉS a felettesénél is panaszt tennék. Nincs joga mástulajdonát rongálni.


Az előke kb. ugyanez. Vagy megveszik a gyereknek a ruhákat, vagy ráadják az előkét. PONT. NINCS vita. Csináljon munkát magának, ha akar a felelőtlen gondozó, de ne az anyáknak.

2018. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!