Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg nem fogják bevenni a...

Tényleg nem fogják bevenni a gyerekemet a bölcsibe? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg 2018.szeptember van és 9 hónapos a kisfiam. Jövő szeptembertol szeretnénk bölcsibe járatni mert muszáj munkába állnom. Viszont! Nem munkaviszonybol jöttem el szülni és így keresnem is kell állást. Van egy kilátásban ahova felvennenek jövőre, de nem tudni pontosan mi lesz addig. De ez a hely szoba jöhet. Azt mondta a védőnő és ismerős anyáka akinek a gyereke járt ide a városba bölcsibe, hogy a gyereket be sem veszik ha nincs az anyának és apának is munkahelyen. Peromnak van munkahelyen már jó ideje rendes cégnél bejelentett állása. Viszont nekem az a bökkenő hogy így nincs. Nos beiratni más itteni anyák szerint most kell hogy jövőre legyen helye mert volt akinek a gyerekének nem lett már helye és ezért nem járhatott. Nem szeretném ha így járnánk. Muszáj mennem dolgozni hogy legyen elég pénzünk mert párome kevés lenne mindenre. Itt a városban senkinek sincs akire rabizhatnank. Család 180km távol. Meg azt sem tudom hogy a beirataskor kell már munkahelyen vagy amikortol jár azaz jövő szeptembertol vagy esetleg jövő héttől. Nagyon aggódom és úgy érzem megoldhatatlan a dolog. Nagyon el vagyok keseredve. Tőletek próbálok tanácsot kérni. Esetleg van köztetek óvónő, dajka? Kérlek segítsetek mit tehetnénk!


Köszönjük szépen előre is!


Egy 9 hónapos kisfiú kétségbeesett anyukaja



2018. szept. 13. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bölcsi válogatja,de ahova a lányom járt,megértették,hogy nehéz gyerek mellett munkát találni.Ezért ha nem is volt munkahelye a szülőnek,de azt mondta,azért van szüksége a bölcsire,hogy munkát tudjon szerezni,akkor bevették a gyereket,a szülő pedig kapott 3 hónap türelmi időt,hogy találjon munkát,és bemutassa róla az igazolást.

Valóban igaz,ha biztosra akartok menni,akkor most kell beíratni. A mi lányunk is pont ennyi idős volt,mikor felhívtuk a bölcsit,hogy mikor kell beíratkozni. Azt mondták,ha biztosra akarunk menni,akkor most azonnal. Menjetek el,és kérdezzétek meg a bölcsiben,náluk mi a protokoll.

2018. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Mi másik városba költöztünk, természetesen új munkahelyet kellett keresnem! Igen ám, de mikor nekem xy időpontban kezdeni kellett volna, nem tudtam, mert nem volt hova tenni a gyereket. Mikor meg bölcsiben lett volna szabad hely akkor munkáltatói igazolás hiányában nem tudták felvenni. Szörnyű helyzet! Hogy keressen így az ember munkát?! Amúgy meg kisgyermeknevelő vagyok, diplomám van, de nem keresnék annyit, hogy megérje magánba vinni.
2018. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a jelentkezéshez még nem kellett munkáltatói papír, csak a tényleges kezdéshez. De az adott bölcsődét kell megkérdezni, náluk hogy van.
2018. szept. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mi iden tavasszal a rendes beiratason irattuk be most szeptembertol kezdte volna.

fel is vettek,meg megvan a helye de itt sem mehet a gyerkoc munkaltatoi nelkul.

sajnos Nekem vegul visszamondtak a helyem,igy mast kell keresnem.ha szerencsem van,megmarad a gyerek helye,ha nincs akkor keresnek masik bolcsiben.ami meg lehet a munkaba jarassal nem lesz osszeegyeztetheto mert a varos masik vegeben lesz.

hulyen van ez kitalalva az biztos.

munkaltatoi feltetel a bolcsiben,a munkaltatonal meg feltetel a mar bolcsis gyerek.senki nem var szivesen 2-3 hetet az alkalmazottra.

a lenyeg,hogy a beiratasnal nem szukseges meg munkaltatoi,foleg ha csak 1 ev mulva kezdene a bolcsit.

szerintem kerdezz ra te magad szemelyesen a kiszemelt bolcsiben.

2018. szept. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beiratáshoz nem kell még a munkáltatói (vagy szándéknyilatkozat a leendő munkáltatótól, ha csak beszoktatás után állnál munkába), azt csak akkor kérik, amikor effektíve kezdi a gyerek a bölcsit.
2018. szept. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár ahol. Nálunk a beíratáskor vinni kellett a szándéknyilatkozatot, és kezdéskor az igazolást arról,hogy munkába álltam.
2018. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg az adott bölcsit kéne felhívnod, ahogy látom mindenhol máshogy csinálják. Nálunk egy bölcsi van elérhető közelben, eredetileg beírattam a kislányom, de később visszamondtam, mert érkezik a kistesó. Aztán nyáron felhívtak, hogy nem baj, hogy nem dolgozom, ha gondolom, vihetem bölcsibe, mert van bőven hely, idén kevés a gyerek... Szóval kár ezen előre kétségbeesni, kérdezd meg ott helyben, hogy mik a lehetőségeid.
2018. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi tavasszal irattuk be a kisfiamat, 2 hét múlva kezd. Egyenlőre nem fontos munkáltatói azt mondták, 2-3 hónapig ráér. Én is hasonló cipőben vagyok, új munkahelyet kell keresnem, mert Gyed alatt megszűnt a munkaviszonyom, mert határozott ideig voltam felvéve sajna. Mi egy kisvárosban lakunk itt nem kell rögtön munkáltatói, de nagyvárosoknak már más a helyzet, ott kevés a férőhely. Igy, hogy nem dolgozok nyugodt leszek a beszoktatás alatt is, ha munkán lenne nem is tudom az, hogy lenne.
2018. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!