Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Sikerult beszoktatni a bolcsobe?

Sikerult beszoktatni a bolcsobe?

Figyelt kérdés
2 eves volt a kislanyom augusztus vegen. Elso het beszoktatasan vagyunk tul. Eddig ketszer hagytam ott 1-1 orara, de megallas nelkul sirt. Tortent valakinek hasonlo a gyerekevel? Illetve azert sikerult beszoktatni? Tippek?

2018. szept. 16. 06:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ovi-bölcsiben dolgozom, és biztosan állíthatom, hogy teljesen normális. Egy ennyi idős kisgyerek már felfogja, hogy mi történik vele, és mivel eddig csak veled volt, most más környezet, más emberek veszik körül, természetesen sír. Sőt, még fog is sírni egy darabig. Azt szoktuk mondani, hogy ott van a probléma, ahol nem jön ki ez a gyerekből egy idő után. Annyit tudok javasolni, hogy legyen még benned a bizalom a gondozó felé, és ne legyél bizonytalan, mert azt megérzi a pici is, és sokkal nehezebb dolga lesz a beszokással. Sok sikert hozzá! :)
2018. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Az 1-es, magyarországi gondozónővel ellentétes a véleményem. Látom, még mindig makacsul tartja magá a nézet "szakmai" körökben, hogy normális, ha a gyerek addig bőg intézményesítéskor, amí fel nem adja, s meg nem tanulja, hogy nem számíthat a szüleire, s megy a kötődése egy életre tönkre, s visszaköszön majd kamaszkori és párkapcsolati problémákban.


Nem, ez nem nem normális.


Kezelni kell a helyzetet, hogy a gyerek biztosan (!!!) tudja, hogy érte fogsz menni, és neki az adott intézmény jó. Itt két eset lehet: vagy eleve sérült kötődésű, és nem hiszi el, hogy érte mész, mert mondjuk hagytad sírni ok nélkül korábban is, pl. csecsemőként, vagy pedig az intémény nem jó neki, s akkor másikat kell keresni.


Illetve van még egy harmadik eset is: hosszabbés más ütemezésű beszokttaásra van szüksége, nem gépek, hoy x időalatt be vannak szokva és kész.


Kitartást.

2018. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

1

Fel nem foghatom, hogy írhat le valaki olyat, pláne, aki gyerekekkel foglalkozik, hogy "természetesen sír, sírni is fog még jó darabig, mert más a környezet és más emberek veszik körül"


Döbbenet, hogy kikre vannak gyerekek bízva manapság.


Nem, NEM természetes, hogy rettegve sír "sokáig" egy kisgyerek. Kezdem megérteni, miért ilyenek a felnőttek is: ezekből a rettegő gyerekekből lesznek, akiket hagynak sírni, mert az "természetes, és sokáig természetes."


2-es voltam.

2018. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Jó nagy hülye vagy kettes, az a típus vagy, akinek felesleges magyarázni!

Kérdező! Vagy beszokik majd, vagy nem, előfordul olyan is, akit gyakorlatilag nem lehet bölcsibe járatni, de reméljük nem ez van, csak kicsit több idő kell neki.

2018. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

4

A te szinteden lévő ostobaságokat nem is szükséges.

Az, hogy szakmabeli vagyok ÉS szülő, az mindegy, nem igaz? Te legalább jól odaböfögted a magad suttyóságát. Remélem, kielégített!

2018. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én szülő vagyok, 2 bölcsit is megjárt a gyermekem.


Az elsőben 12 napot töltött, ebből 3at teljesen.


Amíg velem volt, mosolygott és szaladt be, semmi sírás nem volt. Nélkülem az első alkalommal mosollyal szaladt be. Első pár perc sírásmentes játszós, majd sírás egy rosszul kezelt konfliktus után. Utána végig sírt és rohadtul nem akar bemenni többet, dehat muszáj volt, sírt is és problémás volt, eljöttünk.


Az új bölcsiben 2 órát voltam vele együtt, már akkor sem igényelt, csak az első pár percben. Másnap ottmaradt egy egész napot, semmi sírás, semmi probléma.


Érdekes egyébként, hogy amíg az első bölcsiben beszoktatásnál sírt egy kislány, a gondozónők próbálkoztak kicsit nyugtatni, majd hagyták, mikor én beszélgettem és játszottam vele és szórakoztattam, tiszta nyugodt volt és viháncolt.(egyébkènt rámszóltak, hogy ne foglalkozzak vele, mert a gyerekem féltékeny lehet, hogy más gyerekkel is játszom..?)


Ha a gyermekekek személyre szóló figyelmet kapnak, nem fognak órákat sírni. Persze nehéz lehet egyszerre 6 gyerekre így figyelni, de inkább erre kenjék, és ne mondják, hogy ez normális.


Persze, hogy szinte mindenhol így van, ezért ez az átlagos, de ettől még nem lesz normális.

2018. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt. Megmondom oszinten kicsit gonosznak erzem magam, hogy ott hagyom. Kozben probalom nyugtatni is magam, hogy kell neki a tarsasag es csak 8-12-ig lenne bent.
2018. szept. 16. 14:25
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek, hogy nem normális, de ti hol éltek, hogy csak úgy egyszerűen bölcsit váltotok, ha valami nem tetszik? Tényleg érdekel, mert én egyedülálló anyaként két picivel egy évet voltam várólistán, és örülök, hogy végre kaptam egy helyet. Itt senkit nem érdekel, hogy te segélyen (gyes) élsz akár fél évet, pedig lenne jól fizető munkahelyed, és a gyerek már betöltötte a 2 évet. Akkor és úgy van beszoktatás, ahogy ők mondják.
2018. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

A fővárosban és annak környékén számos intézmény vagy magán intézmény van, lehet válogatni.

2018. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Főváros 9. Kerületében lakunk, számos intézmény van, válogatni is lehet, jelentkezni is, csak hely nincs. 100 ezer forintot magánbölcsire pedig kevesen tudnak kicsengetni, és nálunk azok is tele vannak. Budapest 23. Kerületében összesen egy állami bölcsi van, ahova idén 26 gyerek mehetett...és ez általános probléma az országban, miről beszélsz egyáltalán?
2018. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!