Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mettol meddig legyen bolcsodeb...

Mettol meddig legyen bolcsodeben a gyerek? Mindig fix idopontokban hozzuk/vigyuk, vagy probaljuk meg a leheto legjobban leredukalni a bolcsiben totott idot?

Figyelt kérdés
22 honapos
2018. szept. 22. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Minél kevesebbet, mi külföldön lakunk itt igaz már óvoda van, 3 éves, napi két és fél óra, bőven elég.
2018. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 babyboom567 ***** válasza:
66%

2és fél óra?:) ne röhögtess.

Itthon nem lepasszolják az emberek a gyereket míg körmöshöz mennek, hanem DOLGOZNAK.

Kérdező,szerintem ahogy nektek jó.

2018. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2,5ora?! Na annak meg en nem latom ertelmet, akkor inkabb maradjon itthon velem.

Allami intezmenybe ezt nem is vennek jo neven...

2018. szept. 22. 12:39
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Első vagyok, írtam, a külföldön élünk, itt ennyi az óvoda, nem tudok mit csinálni, persze lehet otthagyni tovább is , viszont azért fizetni kell az meg több mint a fizetésem. Pedig egyetemi diplomával dolgozom, nem mosogatok. Itt más a rendszer, viszont betöltött négy éves kortól meg iskola van, az már napi 6 óra.
2018. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kicsit kifejtem;


Altalaban apuka vinne 7:00re bolcsibe, de vannak napok, amikor en dulutan fogok dolgozni, ekkor mehetne kesobb, arra gondoltam tizorait mar a bolcsibe kaphatna, szoval 9:15re bevinnem.


Elhozni legkesobb 16:40korul tudnank, de ha korabban vegzunk, akar alvas utan is, 15:00kor.


Szoval, nem olyan nagyok az elteresek, a lenyeg, hogy a gyereknek jo legyen, nem tudom, hogy nekik egy fix, sabil napirend e a jobb, vagy az, hogy minel tobb idot toltson velunk?!


Szoval, a napi kezdes 7:00-9:15,

vegzes 15:00-16:40 ora kozott valtakoza, rendszertelenul... jo ez a gyereknek, vagy alljunk be fix idopontokra?

2018. szept. 22. 12:47
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem jó, hogy össze vissza időpontokban viszitek, hozzátok. Azt nem tudjátok megcsinálni, h valaki fixen viszi, a másik fixen hozza?

Nem rosszindulatból, de mindenképpen jó, ha kiszámíthatóbb, tervezhetőbb az életetek.

2018. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az írod, h apa vinni 7 re, miért nem hozzátok el fixen 3 kor? Gondolom mindketten korán kezdtek, azért viszitek ilyen hamar.
2018. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elso, miert iratod be 2,5orara?

Hogy ki tudj kapcsolodni, sajat kenyelmedre? Mert munkat vallalni ez az ido nem eleg...


Azert tok jo, h olyanok valaszolnak, akik nincsenek tisztaval a hazai rendszerrel, ha kulfoldi intezmenyekrol szeretnek informalodni, azt jeleznem a kerdesben, de ez egy magyar nyelvu oldal, igy gondoltam, alap hogy az itthoni bolcsodei ellatasrol kerdezek.


Amugy meg babysitter az en varosomban 1500/ora, ami 2,5oraert 3750Ft, csaladi napkozi is hasonlo arakon erheto el, en meg ezt nem engedhetem meg magamnak, mert ra menne a fizetesem.

Ez egy luxus, ami nalatok van, az anya kenyelme erdekeben, orulj neki! ...de en inkabb a gyerekkemmel lennek, ha mar megtehetnem...

2018. szept. 22. 12:56
 9/14 A kérdező kommentje:

Apa megy autoval dolgozni 7:30ra, en csak 8:00kor kezdek, de gyalog megyek es a bolcsi nem esik utba, kb 15 perccel erne be a gyerek kesobb bolcsibe, ha en vinnem, de ugye kitero es gyalogolnank, foleg en gyalogolnek nagyon sokat... ezert vinne be az apja 7:00re


En van hogy keso delutanig dolgozok, ekkor parom 16:40kor tudja elhozni, tipikus (08:00-16:30 a munkaideje minden nap),

Viszont ha en koran vegzek, alvas utan egybol ott tudnek lenni a gyerekert 15:00re...


Szerintem is jobb a fix idopont a gyerek szempontjabol, szuleimet lehet megkerem, h segitsenek be, ok kozvetlenul a bolcsode mellett laknak.

Termeszetesen, hetfon kikerem a gondozono velemenyet is, meg csak beszoktatunk...

...de valami fixet probalunk talalni, nekem se tetszik a 7:00oras kezdes, ezert gondoltam, h ha van ra lehetoseg 9:15re vinnem be...

2018. szept. 22. 13:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira jó, ha össze-vissza van a napirend. De az sokkal rosszabb, ha naponta 7-től 16.40-ig a bölcsődében van, az majdnem 10 óra. Akkor inkább legyen egyik nap 7-től 3-ig, másik nap negyed 9-től 16.40-ig.
2018. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!