Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikortól kezdheti a bölcsit?

Mikortól kezdheti a bölcsit?

Figyelt kérdés
Kisfiam jövő november végén tölti a 2 évet, én akkor kerülök újra állományba a munkahelyemen. Májusban viszont be kell adni a bölcsis jelentkezést, ahol meg kell jelölni, mikortól szeretném beadni a kisfiamat. Annak ellenére, hogy én csak novemberben kerülök ismét állományba (addig nyilván csak szándéknyilatkozatot tudnak adni, munkáltatóit nem), elkezdheti a gyermekem akár októberben a bölcsit? Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 24. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg bármikor kezdhet, gyakorlatilag akkkor tud, amikor lesz üres hely. Érdemes a bölcsis nevelési év kezdetétől vinni, az augusztus vége általában.
2018. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elkezdheti, ha felveszik.

De 2 év alatt nem szokták (legalábbis nálunk), mert 2 év alatt kisebb létszámmal dolgozhat a csoport. És ha túl nagy a túljelentkezés, akkor csak 2 év felettit vesznek fel (akár év közben is)

2018. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24 hetes kortól mehet bölcsibe,második. 24 HETES, tehát kb z hónapos gyereket is bevesznek. Csak férőhely kell hozzá.
2018. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Budapesten nem kezdheti, csak akkor ha üresedés lesz.

Ha szerencséd van akkor be tud kapcsolódni, ha nem akkor meg kell várnod az első szabad helyet.

Nálunk épp ezért (XI kerület) mindenki ősszel kezdi illetve télen, max év elején. Eleve 2 hét a beszoktatás. Azt ki kell várni, hogy mindenki befejezze, sorra kerüljön. Mi is szeptember 1-én kezdenénk (azt jelöltem be), mégis október közepén kezdjük, mert akkorra osztottak be minket a két hét beszoktatással.


Ezt a bölcsi dönti el.

2018. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!