Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit csináljak, hogy a kisfiam...

Mit csináljak, hogy a kisfiam leüljön szèpen enni mint màsok?

Figyelt kérdés
2 èves a kisfiam, hètfőn kezdtük a bölcsit. Eddig mèg csak dèlelőtt volt. Nem lenne semmi gond, szèpen játszik, viszont mikor szòlnak, hogy tìzórai mindenki szalad oda ès ülnek le enni. A kisfiam pedig ha leül is màr egyből áll fel ès szalad vissza játszani. Azt mondták mivel ùj környezet, igy jobban èrdeklik a jàtèkok mint az evès, pedig itthon nagyon jó ètvágya van. Sajnos ma, az 5.napon se akart nyugton ülni. Eddig itthon etetőszèkben evett, gondolom ezzel is jól elszùrtam. Fèlek, hogy majd a többi ètkezèsnèl is ìgy lesz ès ott lesz majd èhesen. Ha csak kezèbe adtuk, de nem ült le, csak eggyet beleharapott majd eldobta ès ment játszani. Mikor hazajöttünk fèl 12kor màr evett is, mert èhes volt, hogy tízórai kimaradt.

2018. okt. 12. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak a kezdeti varázs. Majd szépen megszokja, hogy a játékok evés után is ott lesznek, nen kell értük éhesnek maradni. Ahogy arra is rájön hamarosan, hogy nem jó folyton éhesnek lenni :)
2018. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Semmit. Ezt neked már nem is szabadna látnod.

Az a gondozók feladata lenne, hogy a kicsik rendesen megkajáljanak, és ne játszanak evés közben.

2018. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele semmi gond, ne várjuk már el tőle, hogy azonnal az ottani szabályok szerint viselkedjen. Ez csak az új varázsa. A lényeg az, hogy ezek szerint jól érzi magát a bölcsiben. Szépen lassan majd rávezetik, hogy megvárja a játék és üljön le a többiekkel enni. Be fog állni a sorba, ne is görcsölj rajta. Ez a gondozónők feladata és szépen meg is fogják oldani. Nyugi, nyugi.
2018. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez mar tenyleg nem a te dolgod, hanem a gondozoke. Vagy jeleztek, hogy neked kellene valamit csinalnod? Szerintem is az ujdonsag varazsa. Reggeliztetsd jol meg, aztan delutan uzsonna meg vacsora, igy nagyon max 2 etkezes marad ki, de azert enni igyis fog. Aztan majd, ha mar nem lesz ujdonsag, akkor ugyis fog enni o is. Az engyerekemis nehezen ul meg a feneken, megis megtanulta bent.


Hogyhogy nem is kellene latnia? A mi bolcsinkben, aztan az ovinkban a beszokasnal is az altatasig bent voltam az elejen, hallottam olyat, hogy van, ahol meg az altatas kozben is marad bent a szulo. Az elso reggelizos alkalmaknal is meg en is ott ultem, a gondozo ugy magyarazta nekem, hogy ido, ameddig kialakul a bizalom, jo, ha lathatja, hogy nyugodtan ehet, jatszhat, alhat veluk, anya is bizik a gondozokban.

2018. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit ne csinálj.
2018. okt. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:

Az én kisfiam 4 hete bölcsis,itthon jó evő,viszont kb harc az evés, egy pillanatra sincs egy helyben(etetőszék felejtős,inkább kiesik,megfullad de kitépi magát).A bölcsibe már a 6. nap szépen ült az asztalnál.

Amiket csinál a bölcsibe mióta jár(itthon azóta sem)

-asztalnál ülve eszik(mármint etetik,de nem rohangál)

-pohárból iszik

-hagyja magán az előkét

-befekszik az ágyba és elalszik magától

Amiket itthon is csinál mióta bölcsis

-mond pár szót(vauvau,ha meglát egy kutyát utcán vagy képen vagy játékot)

-pápázik ha köszönünk vagy köszönnek neki

-reggel apjának mondja,hogy pápáapa mikor megy munkába

-mutogat képeket könyvben(egyáltalán nem mutogatott eddig)

-szófogadóbb

-figyel,rám néz ha hozzá beszélek

-bújósabb lett

-próbál öltözködni

Különben nem tudsz csinálni semmit,ez ott a gondozók dolga.

2018. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Majd bent megoldják. Semmi baj a gyerekkel.
2018. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!