Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bolcsiben kohog, itthon nem?

Bolcsiben kohog, itthon nem?

Figyelt kérdés

alig 1 honapja jar a kisfiam bolcsibe,most mar masodszor kuldik orvoshoz mert allitolag bent nagyon kohog.

legutobb sem volt semmi baja,de azert elvittuk orvoshoz,es az orvis is csak nezett.

most sem kohog itthon,tegnap delutan nagyon figyeltuk de egyszer sem kohogott 3 oratol este 9 ig.

elvinnetek orvoshoz ujra,vagy vinnetek bolcsibe?

ma meg parom el tudja vinni,igy en tudok menni dolgozni.csak ev vege van a bolcsiben es kevesebb gyereket szeretnenek,vagy tenyleg annyira kohoghet ott?

felek,hogy az orvosnal tenyleg osszeszed valamit es holnaptol ujra tappenzen kell lennem.

mennyire kell komolyan venni ilyen esetben a gondozokat?


2018. dec. 12. 05:25
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Allergia?
2018. dec. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Én is jártam így. Van igazad az évi vége kevesebb gyerek mondtodban többször tapasztaltam. Viszont az én kicsim tényleg kohogott a bölcsiben majd egy idő után itthon is lefekveskor. Orvos gyógyszer orvos gyorgyszer jó sokáig. Mire rajottem hogy lehet száraz a levegő. Vettem egy párásítót és hipp hopp elmúlt :). A bölcsiben elmondtam természetesen hinni nem akartak mert hogy köhög tehet beteg.... Így vittem egy orvosi papírt róla... Na szerintük meg azok után is valami szörnyű betegség lappangott benne haaaaat mondanom sem kell pár napra jött a karácsonyi szünet :)
2018. dec. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a bölcsibe mindig is ez lesz nektek.


Nálunk a bölcsiben és az oviban is azt mondták, hogy ha a gyerek orra kicsit folyik vagy köhécsel még nyugodtan lehet vinni, mert akkor egész évben nem lenne gyerek.

A gyerek akkor beteg, ha a betegsége megakadályozza a bölcsiben való aktív részvételben. Pl annyira folyik az orra, hogy folyamatosan törölni kell, ha nagyon köhög, ha lázas, ha egyszerüen rosszul érzi magát.

Lázas vagy fosos, hányás után minimum 1 teljes napot kell tünet mentes nek lenni, és utánna mehet.


Szerencsére ma már a legtöbb orvos is normálisan látja a helyzetet, és csak tényleges bakteriális fertözésre adnak antibiotikumot, így hiába viszed a dokihoz pár köhintéssel, az ugysem ad semmit sem.

2018. dec. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy száraz a levegő,mert nagyon fűtenek. Nálunk is az volt a baj.
2018. dec. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is a száraz levegőre tippelek. Az én fiam is nagyon köhög hajnalban mert hiába a párásító + víz a fűtőtesten nagyon száraz a levegő a hálóban.

Én bevinném ha más tünete nincs a bölcsibe, hisz az orvos is egészségesnek nyilvánította.

2018. dec. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ezzel küldték haza, akkor muszáj orvoshoz vinni, mert igazolás nélkül nem fogják fogadni.

Lehet a száraz levegő, vagy vmi, amire allergiás, érzékeny és otthon nincs olyan.


Szép, nem szép, én ilyenkor elkezdtem házilag "kúrálni" a gyereket, és úgy adtam be a bölcsibe. calcimusc (oké, tudom, hatástalan, de mégis ;)), lándzsás utifű vagy izlandi zuzmó... ártani nem árt, viszont hazsnálhat.

2018. dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, bár nem "dobták ki" bölcsiből, de kb 3 héten át mindig szóltak. Itthon vagy nem is köhögött, vagy minimálisat. Elvittem persze orvoshoz, minden ok volt, nem kellett otthon fogni.

Szerintem a napszak miatt jön elő jobban a köhögés, mert pont akkor kezd felszakadni, ami éjjel letapadt.

2018. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,termeszetesen semmi baja a gyereknek 😑😏
2018. dec. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!