Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beszoktatás nagyon anyás...

Beszoktatás nagyon anyás gyerekkel hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Akinek a kicsi 2 éves korig nagyon anyás, esetleg a szeparációs szorongás alatt kellett beszoktatni, az megosztaná a tapasztalatait?

Márciustól kéne kezdenem, addig jó lenne megoldani, hogy bölcsiben jól érezze magát.

Terveim szerint reggel-este továbbra is szoptatni fogom, ha ez számít.


2019. jan. 19. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Te nevelted ilyenné, most szoktasd is le magadról. Biztosan nem szoptatnék már ekkora gyereket, semmi szüksége nincs rá. Nagyon gáz a mai anyák viselkedése. Ha lepontoztok, ha nem.

De elmondom hogy zajlik. Üvölteni fog nagyon, napokig hetekig, főleg ha nincs gyerek közegben most sem néha-néha. Kiszakítod otthonról, magadtól.

2019. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fura, mert a két tesóját nem sikerült ilyenre nevelni. 🤔 Sőt, gyerekekkel is szeret együtt játszani. Unokatesóm és szomszéd gyerek is ez a korosztály.

Őket 3 évesen adtam oviba, egy percig sem sírtak.

Most viszont kaptam egy lehetőséget, amit nem szeretnék elszalasztani. Pont jókor, pont jó helyen voltam.

Amíg lát, addig mindenkivel szívesen van, elfogadja, ha apa vagy a tesó eteti, de amint kikerülök a képből, egyből megijed.

Ez a szeparációs szorongás korszaka óta nem változott, de ki kellett volna màr nőni. Annyit javult, hogy elég, ha hall, de a bejàrati ajtón nem tudok suttyomban kimenni.

2019. jan. 19. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Valószínű, te is tudod két gyerek után hogy milyen lesz. Sírni fog napokig, hetekig. Csak most várod az ellenpéldát , de sajnos ilyen gyereknél ez nem lesz , majd megszokja ez lesz.vagy nem tudja megszokni és kiveszed.
2019. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2 évesen kezdtem a beszoktatást, hát én úgy voltam vele, ez a gyerek jön velem a melóba, sose szokik be... onnatól h leesett neki h ide kötelező lesz járni, meg nem minden kívánságműsor, hát úgy húztam magam után á ból b be, folyton a lábamon csüngött. Ott kellett párszor hagyni, volt sírás minden, én is sírtam, de elfogadta. Vagyis inkább felfogta h jövök érte, nem örökre megyek el. Most is sír ha hosszabb idő után újra megyünk, de napközben nagyon jól elvan. Alszik is nagyokat, szóval az idő megoldotta. Legyél vele türelmes, szeretgesd sokat, megérti majd idővel, rajtad ne lássa h ideges vagy. És ami a legfontosabb, vhol el kell őt engedned lelkileg, nekem mondták a nevelők h a gyerek érzi ezt, és azért is nehezebb. Igaz lehetett mert ahogy én is elfogadtam a szívemben úgy igazán, felgyorsultak a dolgok. Kitartás, tutira beszokik akkor is ha majd úgy érzed nem fog menni!
2019. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de a bejàrati ajtón nem tudok suttyomban kimenni."


Nem javaslom suttyomba kimenni. Kezdjük ott, hogy a legtöbb ilyen korú még nagyon anyás, ahogy ezek szerint a tied is, szóval nem egy könnyű "meccs" ez. Neked kell döntened, hogy tényleg beadod-e, és ha mégis bölcsibe adod, a fokozatosság (beszoktatás) a legkevesebb, amit megtehetsz -és amit elvárhatsz a gondozóktól-, és javaslom, hogy az angolos távozás helyett inkább legyél vele kedves és határozott, rövid elmondod, hogy "anya hamarosan jön érted", sarkon fordulsz és kimész a teremből. Még mindig jobb, mint váratlanul lelépni. Inkább tehát legyen tudatában a picur, hogy te most elmész, de ígéred, hogy jössz mielőbb.

2019. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Coffelia ***** válasza:

Az én kisfiam 3 lett júniusban, szopik reggel és este, és tökéletesen önálló, vagány, nagydumás, éleslátó, szinte már iskolásokat megszégyenítő humorral. Heti 3 napot járt bölcsibe, és most iszonyúan várja az ovit. Az anyatej ebben a korban is kiváló immunizáló, ami az ovi első félévében brutális nagy áldás lesz.

Kérdező, bár azóta már elkezdtétek, nálunk a bölcsiben elalvás az ottani személyhez kötődött. Itthon cici, ott pedig a Kati néni és a csordaszellem. A gyerekek okosak, megvannak a különböző helyekhez és személyekhez köthető rituáléik.

2019. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!