Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsit kell először elintezni...

Bölcsit kell először elintezni vagy az újra munkába állás?

Figyelt kérdés
15hós a kisfiam. Szeptembertől szeretném ha bölcsibe menne mert vissza szeretnék menni dolgozni. Bölcsit kellene keresni vagy először a munkáltatónál jelezzem hogy vissza mennék? Nem tudom hogy vissza e tudnak venni. Így bölcsit se tudom hol keressek.
2019. márc. 3. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:

bolcsibe tavasszal van beiratas.persze ev kozben is be lehet iratni,de ha elore tudod,hogy be szeretned adni,jobb tavasszal.

elso korben kerdezd meg a munkaltatod,hogy ok vissza vennenek e.

nekunk a haz mogott van a bolcsi,igy sokat nem kellett keresnem.amerre dolgozom nincs is a kornyeken bolcsode.

bolcsodet elvileg csak munkaltatoival lehet kezdeni,de a beiratashoz meg nem kell.szoval van idod munkat kezdeni.

en is beirattam tavaly tavasszal a gyerkocot,de egul csak oktoberben kezdte mert akkor talaltam munkat.

2019. márc. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Településenként eltérő a bölcsődébe jelentkezés menete, nálunk pl. folyamatos egész évben.

Én a munkáltatónál kezdeném, hogy vissza akarnak-e venni. Ha nem, akkor el kell kezdeni munkát keresni.

A munkáltatóit a bölcsődébe nálunk csak a bölcsőde tényleges megkezdésekor kell leadni, szóval azt szerethetsz vagy a mostani munkahelyedről, vagy ha új lesz addig, akkor onnan.

2019. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:

Az a kérdés, hogy megvan e a munkaviszonyod,és bent vannak e a szabijaid?

Mindenképpen irasd be minnél hamarabb(járj utána mikor van a beiratokzás.Ha állományba vagy akkor kell majd munkáltatói a munkahelyedről.

Ha gyedet kapsz,és nem lesz munkád(eleve fel sem veszik a bölcsibe),viszont valami csoda folytán mégis jár a gyereked bölcsibe ,elveszik a gyedet.

Azt kellene csinálnod,hogy első körben keresel bölcsit,és mekérdezed mikor van a beiratkozás.Utána beszélsz a munkáltatóval, hogy szándékozik e visszavenni kb szeptember végétől,te kivennéd a bentlévő szabikat(beszoktatod a gyereket).Mindenképpen ki kéne számolni, hogy úgy add be a bölcsibe(folyamato beszoktatás volt nálunk,tehát nem 24 gyerek kezdte szeptemberben a bölcsit,hanem heti váltásban max 2 gyerek,mi pl szeptember10.én,de volt aki pl decemberben kezdte),hogy a szabijaid kitartsanak a 2 éves koráig,mert ha nem vesznek vissza,elveszited a gyedet.vagy szabi alatt és beszoktatás után elvállalsz valami bármi munkát 2 éves koráig(nem tudom hány nap szabi jár neked )

2019. márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyedet akkor veszik el, ha bolcsis a gyerek es nem dolgozol!! Gyed mellett 8 oras muszak vallalhato, ekkor jar a bolcsi is!!


Pecsen az ovodai csoportok a 24fosek, az allami bolcsiben 14en vannak!!

2019. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt sincsen bölcsi ahol lakunk. Pont ezért nem tudom hogy csináljam meg hát első gyerek. Nem tudom mi hogy működik. De mindenképp vissza mennék dolgozni. Szabim van bent vagy 30-40nap. De a munkáltató megtudja mondani már most hogy szeptemberben vissza e fog tudni venni?
2019. márc. 4. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hoyg beíratkozásnál még nem kérték a munkáltatóit, de a bölcsikezdéstől 1 hónapon belül be kellett mutatni.


Nézd meg, hova tudnád adni, és ott érdeklődj, hogy működik náluk a dolog.

Általában tavasszal van beíratkozás, március-május között.

2019. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm a segítségeket!
2019. márc. 5. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!