Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit kell "tudnia" egy gyermekn...

Mit kell "tudnia" egy gyermeknek, aki 2 évesen kezdi a bölcsődét?

Figyelt kérdés
Minden érdekel: önálló evés kanállal, villával, szobatisztaság, öltözés egyedül stb.
2019. márc. 15. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
önálló evést kanállal és pohárból ivást "elvárjuk" (megkönnyíti az ebédeltetést, ha nem kell etetni az összes gyereket :) ) - semmi mást...
2019. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

"Elvárjuk?" Mármint ki?:D


Én 4 évig dolgoztam gondozónőként bölcsiben, nem elvárás hogy tudjanak önállóan enni, a vége felé sok pici gyereket kaptam, akiket külön kétkanalas módszerrel etettünk, de kollégáimnál olyan kisbaba is volt, aki még tápszert kapott cumisüvegből.

Úgyhogy nincs elvárás az evés terén, mindent meg kell tudnunk oldani, más kérdés, hogy általában 2 éves kora körül szoktak már azért kanállal boldogulni a gyerekek, de ha valamiért nem, az sem tragédia. Villával nem étkezünk a bölcsiben.

A szobatisztaság, önálló öltözés sem elvárás.

Mindegyik dologra próbáljuk nevelni, szoktatni őket, tiszteletben tartva a gyermek saját tanulási "tempóját", tehát ha segítséget igényel bármiben, segítséget fog kapni, hisz azért vagyunk ott.

2019. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nincs semmi ilyesmi. A mi bölcsinkbe azt hiszem, másfél éves kortól veszik be a járni tudó gyerekeket (mert ott ilyen korú minden csoport, és viszik őket játszótérre, a kisebbeket másik bölcsibe sorolják). Mindkét gyerekem két éves kora körül (+/- 3 hónap) ment bölcsibe, az egyikük akkorra már fél éve szépen evett kanállal, a másiknál mondták is, hogy hát még nagyon nem megy neki ez a befelé fordító mozdulat, próbálták (ők is) rávezetni, pár hónap kellett még hozzá. Az ivás meg fordítva volt :) Ja és még egyik sem beszélt, csak egy fél év múlva. És nagyon válogattak is. És nem tudtak öltözködni se, max. sapka-sál, de próbálkoztak és sokat ügyesedtek. És nem voltak szobatiszták (nem is lettek, csak a 3 éves koruk előtti nyáron), de nagyon lelkesek voltak a kis vécéktől :) és hamar megtanultak egyedül kezet mosni meg fésülködni meg a jelüket, hogy mit hova rakjanak. Szóval mindenben sokat önállósodtak, de segítettek nekik, amiben kellett, nem csak úgy hagyták őket vagy mittudomén ordítoztak velük, bár azért nem mindenben értettem egyet velük meg volt néni, aki mufurcabb volt, alapvetően hálistennek normális gondozók voltak, olyankor is, ha nem látták, hogy leselkedem :) Szerették a bölcsit a gyerekeim, több barátjuk lett onnan, akikkel most 2-6 év múlva is még tartjuk a kapcsolatot.
2019. márc. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
elvárni szót idézőjelbe tettem... és igen... azért egy 2 éves gyermektől kicsit azért elvárjuk már, hogy önállóan egyen kanállal és igyon pohárból... természetesen nem ettől függ a felvétele... de azért azt baromira nem szeretjük ha a szülők úgy gondolják, nehogy már ők tanítsák meg enni-inni a gyereküket ennyi idős korra, majd a gondozók megtanítják... mert nekik egyszerűbb gyorsan megetetni, mint otthon piszmogni-"koszt" csinálni emiatt... igen.. volt ilyen több ilyen szülőnk aki kijelentette, hogy ő ugyan nem tanítja meg egyedül enni a gyerekét, mert jajj akkor piszkos lesz az asztal vagy a padló és akkor neki takarítania kell.. na, azért ezt a hozzáállást baromira nem szeretjük)
2019. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Attól, hogy "baromira nem szeretjük", attól még nem elvárás. És baromira nem érdekel senkit, hogy mi mit szeretünk csinálni és mit nem, ugyanis a bölcsődében MI nyújtunk egy szolgáltatást, és ha etetni kell azt a gyereket, akkor etetni kell, ez a MUNKÁNK. Egy ekkora kisgyerektől nem várható el semmi, és abba sincs beleszólásunk, hogy melyik szülő hogy neveli. Arra vagy, hogy legjobb tudásod szerint ellásd a gyereket amíg a szülő dolgozik, esetleg adj tanácsot, de ennyi, a szülő úgy és olyan tempóban neveli ahogy akarja, és neked kutya kötelességed etetni, ha szükséges (nálunk a kétkanalassal módszerrel etetés rendszeres volt 2 évnél fiatalabbak esetében, a többiek étkezése előtt 15-20 perccel, külön, de általában hamar megtanultak önállóan enni és onnantól kezdve ettek a "csapattal" ők is...nem egy nagy dolog, kis külön odafigyelés). Ahogy öltöztetni is nekünk kell ha nem tud önállóan, és bármi mást, nem kezdünk el hisztériázni, hogy hát már igazán tudhatná... semmi beleszólásunk. A bölcsődébe 7 hónapos kortól jöhetnek babák (csak ritkán jönnek), tehát arra vagyunk "kiképezve" hogy akár egy 7 hónapos babát is ugyanúgy ellássunk mint egy egy 2-3 évest.
2019. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"önálló evés kanállal, villával, szobatisztaság, öltözés egyedül"


Nincs elvárás, ezt óvodapedagógusként mondom, ugyanis óvodai felvételhez sem elvárás ezek közül egyik se, csak a kanállal való evés és pohárból ivás, valamint hogy legalább próbálkozzon az öltözködéssel - vetkőzéssel. A helyzet csak akkor módosul némiképp, ha 4-5 évesen kerül valaki óvodába (lehetséges ugyanis halasztást kérni, megfelelő indokkal), ilyenkor a szobatisztaság elvi elvárás (nincs törvénybe foglalva tudtommal), és persze kanállal enni, pohárból inni.


Röviden: bölcsődei felvételhez nincs elvárás, bár a középsúlyos és súlyos fogyatékkal élő gyermekek bölcsődei integrálásának lehetőségeiről nem vagyok képben, nem szakterületem. Átlagosakról írtam választ.

2019. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!