Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok erről az anyukáról?

Mit gondoltok erről az anyukáról?

Figyelt kérdés

Októberben beadta a 10 hónapos kislányát bölcsődébe, minden nap egész napra. Ő nem csinál semmit, nem dolgozik vagy ilyesmi. Január óta bébiszitter megy a gyerekért a bölcsibe, hazaviszi és ott van náluk este 6ig, addig csak ő foglalkozik a kislánnyal, de sokszor szombatonként is . Nyaron születik majd a kis tesó. Anyuka kitalálta hogy Kecskeméten fog szülni, mert neki ott lakik az anyukája, és leviszi magával a kislányt is, és beadja ott is egy bölcsődébe. Szülés után 3 hetig lesznek lent ..


Szerintem fel sem fogja mit csinal... hogy tudat alatt hogy teszi tönkre a kislany érzelmi világát , kötődését. Természetesen ő nagyon jo anyukának hiszi magat.


2019. márc. 29. 11:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván lövésed sincs, hogy mit tesz az anyuka és mit nem a gyerekkel.Ahogy nyilván mivel gyereked sincs így aztán könnyen vonsz le konzekvenciát, hogy az anyuka tuti csak unja a kicsit stb..stb.Leírtál valamit, egy negatív momentumot, ami vagy úgy van, vagy csak eltúlzod.Legyél jobb szülő, nem baj ha tudod milyen nem szeretnél lenni.

És nem.Én pld nem ilyen anyuka vagyok, mint a leírt.18 hónap alatt összesen 7 órát töltöttem el a gyerekem nélkül.Abban volt orvos látogatás,bevásárlás egyebek.De szerintem igen is azt szeretnéd ha most itt mindenki ócsárolná az anyát.

2019. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
34%
Azt, hogy felelős szülő. (Tudom, nem erre számítottál.) Vannak gyerekek, akiket x ponton túl nem lehet otthon fejleszteni olyan szintén, mint ahogy bölcsiben képesek erre a nevelők és nagyon igényli a gyerektársaságot. Az pedig nem jelent semmi rosszat, hogy bébiszittere van, aki megy érte és utána is még vele van. Nem hiszem, hogy 100%-ig belelátsz az életükbe, hogy tudd, mi miért van... Tudod kit ítélek el? Aki a porba-sárba szülei a gyereket, ahol a gyerek éhezik, lec.rják vagy egyenesen bántalmazzák. De az általad említett anyát - akárhogy is próbáltad negatívan körbeírni -, a leírásod alapján nem ilyen.
2019. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
60%
Aki szerint ez normális, az kösse fel magát.
2019. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 érdekel0 ***** válasza:
74%

4 éves a kislànyom.

Alig nèhàny ember tudja,hogy dolgozok.

Még nem volt 1 éves,mikor visszamentem,majd saját vàllalkozást indítottam.

Tudod engem hànyan lustáznak?

Az én "ismerőseim" is megesküdnènek,hogy otthon vakarom egèsz nap!

2019. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
23: köszönöm... hihetetlen számomra hogy van aki szerint ez rendben van.
2019. márc. 29. 12:59
 26/35 anonim ***** válasza:
90%

Jah, én is otthonról dolgozom, nem volt bölcsis a lányom, megoldottam, de oviba jár, délután fél 4re megyek érte. Én is hallottam már vissza, hogy itthon vakarom a seggem terhesen/kistesóval, nyugodtan elhozhatnám ebéd után... el, csak akkor nem tudom, hogy dolgoznék, épp elég nehéz egy pici mellett megoldani.

Mindemellett én is csak akkor tartom ezt normálisnak, ha anyuka vagy dolgozik, vagy a terhessége veszélyeztetett, és nem tudja rendesen ellátni a kislányt. Amennyiben tényleg az a helyzet, hogy becsűri a babát a bölcsibe egész napra, délutánra meg szombatra még szitter is van, miközben neki semmi baja, és nem csinál semmit, akkor én se értem, minek szült. Pláne minek szül még egyet. Azzal ne röhögtesse már ki magát senki, hogy egy ekkora gyerek nem bírja otthon, és gyerektársaság kell neki, az anyja kevés. 10 hónapos volt könyörgöm, mikor beadta, nem 2-2,5 éves!

De őszintén elég nehezen képzelem el, hogy egy nőben annyira nulla a kötődés a gyerekéhez, hogy ezt csak úgy megtegye, ok nélkül.

2019. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
47%

Én is magánbölcsibe hordom a fiam, heti 3 nap; pedig nem "dolgozom". Van egy saját vállakozásom, és mily meglepő, mivel nincs irodám, a megbeszéléseket kávézóba szoktam tartani, vagy vacsora időben, ilyenkor mama vagy apa, sőt tudom főbűnnek számít, de szokta ám bébiszitter is hazahozni!

De nem ez a fő indok, amiért bölcsibe jár.

Hétfőnként délelőtt bábszínházasat játszanak, imádja, már vasárnap rakosgatja be a hátitáskába a kis krokodilos bábját, hogy ő akkor majd alszik és mehet.

Csütörtökön angol foglalkozás van, ami szerintem szintén szuper, pénteken pedig úszásra mennek. Nagyon szuper kis barátai lettek, zenélő bilit akart pl most vetetni, mert a nagyok abba pisilnek! És csak 1,5 éves! Tanul a nagyobbaktól, csodálatos gyerek.

Most komolyan, ha a gyereknek láthatóan tetszik, szeret menni és közben fejlődik is, miért ne mehetne?


És igen, én közben itthon vakarom magam, néha meg könyvelek, néha számlázom, néha intézem a dolgomat, néha még barátnőkkel is találkozom, (juj!!van ilyen) sőt képzeld akkor szoktam fodrászhoz menni, és körmöshöz is (hűha!!) mert ha hazajön a fiam, akkor vele vagyok és apával. A telefonom nem veszem elő délután már, nem a tvt bámuljuk, hanem foglalkozunk egymással. Na, bumm.

2019. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
70%
Nem arról van szó hogy rendben van csak senki ne ártsa bele magát a mások dolgaba amig nem tud 100%-osan minden infot a helyzetrol.
2019. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
33%
A kérdezőnek szimplán nincs élete, ezért másokéban turkál. Aki meg vele együtt kotkodácsol idegeneken, az hasonlóan eseménytelen, barátok nélküli szürke valamit élhet. Igen, a kérdésben szereplő anyuka hülye ezt én is osztom de akkor a kérdezőnek most orgazmusa lett mert igaza van?
2019. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el a válaszokat.

Őszintén szólva én semmit nem gondolok egy ilyen anyukáról, mert nem érint, nem érdekel, van életem, azzal foglalkozom, nem másokéval, akár ismerősök, akár ismeretlenek.

És ki és honnan tudja hogy ő nem dolgozik attól, hogy nem jár el valahova 8tól 4ig?? És a kérdezőnek miért fáj, hogy bölcsire is, bébiszitterre is telik? Vagy hogy Kecskeméten fog szülni?

Egy tanács: a magad életét rendezgesd, ne a másikéra szórd a mérget! Úgy sokkal könnyebb.

2019. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!