Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Reménytelen lesz bölcsődei...

Reménytelen lesz bölcsődei helyet találni a fiamnak így, rászorultsági alapon sem lehetne megpróbálni?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos a pici, de nekem sajnos nincs jelenleg munkaviszonyom. Szakmai gyakorlatomat töltöttem egy laboratóriumban amikor kiderült terhes vagyok és így már nem tudtam terhesen munkát találni.

Mindenhonnan azt hallom hogy szinte lehetetlen beadni a gyerekeket bölcsibe, mert nincs hely, sőt oviba sem, ami számomra megdöbbentő és megrémiszt.

Emiatt nagyon kevésből élünk, én 38,500-at kapok csak.

Nagy szükség lenne még egy keresetre, de így reménytelennek tűnik a helyzet. Párom se sokat kap ki.


Olyat nem fogadnának el, hogy bizonyos időn belül kell munkahelyet találnom és akkor lehetne jelentkezni? Ez nem lenne probléma, mert egészségügyi végzettségem van, tehát ezzel biztos hogy felvesznek hamar laboratóriumba,kórházba, sőt ahol gyakorlaton voltam ott is szívesen várnak, viszont ezt a bölcsiben nem biztos hogy figyelembe vennék.


A másik a rászorultsági alap. Mivel kevésből élünk, nekem nem jár gyed sem, ezért gondoltam arra, hogy ezt meg lehetne próbálni.


Vagy ne is reménykedjek egyikben sem? Én ezt az ovis férőhelyet sem dolgoztam még fel, hiszen úgy tudom az kötelező.



2019. ápr. 16. 16:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

Az ovi kötelező, de csak szeptember 1-től kötelesek bevenni a gyerekeket, így ha év közben tölti a 3 évet, akkor nem fogják bevenni hamarabb.

A rászorultsági alapot meg nem is értem. Jelenleg nincs munkád, másnak van, ők jobban rászorulnak. Az anyagiakról meg csakis te tehetsz. A semmire vállaltatok gyereket, ne az államot hibáztasd a helyzetetekért.

2019. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, hogy 9 hónapos kortól lehet bölcsibe adni a gyereket, és akkorra kell igazolni a munkaviszonyt, mikor kezdi a bölcsit. Tehát ha most beíratod, akkor ősszel már lehet, hogy mehet, amennyiben akkorra találsz munkát. Nekünk megyeszékhelyen egyáltalán nem volt gond helyet találni. De kisebb településeken, ahol kevés a gyerek, ott lasszóval fogják a kisgyerekeket, és beveszik a 2,5 éves gyereket is oviba, csak hogy meglegyen a létszám, és ne szűntessék meg az ovit. Az unokahúgom is alig múlt 2 éves, mikor szóltak, hogy lassan kezdheti a beszoktatást az oviba. Attól függ merre laktok, és milyen lehetőségek vannak a környéken.
2019. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%

Betöltött 20. héttől lehet bölcsibe adni, de azt igencsak indokolni kell és a kevését keresuhnk nem igazan elegendő. Ha 38ezret keresel, akkor gyest kapsz, ergo tgudtad, hogy végeredményben a semmire szülsz.

Bölcsibe munkáltatói igazolás szükséges, mivel te nem dolgozol, nehez lesz. Munkáltatói szándéknyilatkozat mehet még, ehhez találnod kell valakit, aki ír egy papirt, hogy x időponttól alkalmazna. De a gyerek nagyon kicsi még és mivel nem vagy egyedülálló szülő, kb esélytelen, hogy bevegyek. Attól még jelentkezhettek most, hátha olyan 1 éves korában mehet majd.

2019. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Elméletileg van ilyen. Gyakorlatilag, nyilván veszik fel első körben szokat a gyerekeket, akiknél anyukának fixen megvan h mikor megy vissza dolgozni.

Méltányossági alap 😆

Azért azt te sem gondolod h neked (pályakezdő álláskeresőnek) szükségesebb a bölcsi/ovi mint annak, akit várnak vissza a munkahelyére. Ami nyilván azzal jár h ajánlott minnél előbb visdzamenni, hiszen elvesztheti az állását ha húzza az időt. Valamint már 2 fizuból éltek most meg ugyan annyi jár mint neked aki még soha nem dolgozott.....


Az h könnyen találsz munkát relatív! Azért nem díjazzák a munkáltatók/kollégák, ha csak (rosszabb esetben) havi 1-2 hetet dolgozol, mert mindog beteg a gyerek!

Ezt még egy magát már bedolgozott nőtől is rosszul viselik!

2019. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Sok nehézséged van, de ti a férjeddel együtt alkottok egy egészet, tehát mivel ő kereső ember, nem a semmire szültél, csak nagyon kevésre. Fiatal vagy, első gyerek, még sok mindent megtanulsz majd. Kezd azzal, hogy az interneten mindig beléd rúgnak az ismeretlenek, akárki légy. :) Ne vedd magadra! Sok sikert a továbbiakhoz!
2019. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Mindenhonnan azt hallod--ez konkrét bölcsődét, ovit jelent vagy az embereket? Az emberek szeretnek túlozni, meg egyébként sem tudhatják, csak mondják amit olvasnak, hallanak ..nyilván van sok igazság abban amit hallasz, de ennyire nem kell elhinni.

Keress meg bölcsődevezetőket és kérdezd meg őket.

Másrészt sok munkahely-kórház tart fenn bölcsit, ovit-ennek is nézz utána. Mert lehet egycsapásra megoldódna a munkahely és a gyerekmegőrzés is.

2019. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm azért a válaszokat, legalábbis azoknak akik nem csak a szokásos rosszindulató kliséket vetik el. Az igaz, hogy nem fejtettem ki teljesen a helyzetemet, ezért úgy tűnhet pályakezdő vagyok, nos nem, pályamódosító vagyok, ezért is jártam suliba (most fogok végezni.) Nem a semmire szültem (a szokásos magyar klisé), hanem van házunk ahol lakhatunk, nem albérlet és azért nem vajas kenyéren élünk. Mivel kevés esélyt adtak arra az orvosok hogy gyerekem lesz, mi nem is védekeztünk, másrészről azért sem mert már 30 évesek elvagyunk. A méltányosság csak egy opciónak tűnt, sokszor megfordulhat ilyen azoknak az embereknek a fejében akik hasonló helyzetben lehetnek, egyszerű pszichológia.

Egyébként pesten élünk. Szeretnék munkát taláni majd mikor a pici olyan 2 éves lesz és addig munkát találni, legalábbis így képzeltem. Ezt a részt sajnos nem mértem fel gyereknemzés előtt. A probléma az ugye hogy jelentkezésnél kérik már a munkáltatóit.

2019. ápr. 16. 21:29
 8/27 A kérdező kommentje:
Az utolsó részt összecsaptam. Remélem érthető mire gondoltam. A méltányosságról még valami, azért jutott eszembe, mert valaki írta már az oldalon és két kommentelő javasolta ezt egy hasonló helyzetben lévőnek.
2019. ápr. 16. 21:32
 9/27 anonim ***** válasza:

Ebből a szemszögből mindegy h pályakezdő vagy elhagyó vagy. Nincs szakmai tapasztalatos!

A máltányosság pedig pláne megkérdőjelezhető, hiszen saját házatok van.

2019. ápr. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Méltányosságra akkor hivatkozhatnál, ha egyedülálló anya lennel. Van partnered, neki van munkája, te gyesen vagy. Ez nem rászorultsági alap.
2019. ápr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!