Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Reménytelen lesz bölcsődei...

Reménytelen lesz bölcsődei helyet találni a fiamnak így, rászorultsági alapon sem lehetne megpróbálni?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos a pici, de nekem sajnos nincs jelenleg munkaviszonyom. Szakmai gyakorlatomat töltöttem egy laboratóriumban amikor kiderült terhes vagyok és így már nem tudtam terhesen munkát találni.

Mindenhonnan azt hallom hogy szinte lehetetlen beadni a gyerekeket bölcsibe, mert nincs hely, sőt oviba sem, ami számomra megdöbbentő és megrémiszt.

Emiatt nagyon kevésből élünk, én 38,500-at kapok csak.

Nagy szükség lenne még egy keresetre, de így reménytelennek tűnik a helyzet. Párom se sokat kap ki.


Olyat nem fogadnának el, hogy bizonyos időn belül kell munkahelyet találnom és akkor lehetne jelentkezni? Ez nem lenne probléma, mert egészségügyi végzettségem van, tehát ezzel biztos hogy felvesznek hamar laboratóriumba,kórházba, sőt ahol gyakorlaton voltam ott is szívesen várnak, viszont ezt a bölcsiben nem biztos hogy figyelembe vennék.


A másik a rászorultsági alap. Mivel kevésből élünk, nekem nem jár gyed sem, ezért gondoltam arra, hogy ezt meg lehetne próbálni.


Vagy ne is reménykedjek egyikben sem? Én ezt az ovis férőhelyet sem dolgoztam még fel, hiszen úgy tudom az kötelező.



2019. ápr. 16. 16:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Na jó, itt igazából nem a mméltányosságon van a hangsúly, nekem nem ez volt az elsődleges hanem a munkahely hiánya.
2019. ápr. 17. 12:50
 12/27 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, leginkább attól függ, hogy van-e hely a bölcsődében (van, ahol év közben is van felvétel, máshol tavasszal lehet csak beiratkozni szeptemberre) ill. hogy mekkora gyereket vesznek fel (nem minden bölcsiben vállalnak olyat, aki még nem tud járni, babát meg pláne nem - szóval nem mindenhol indítanak minden csoportot, gondolom, jelentkezők számától függ, és hát a legtöbben egy-két évesen adják be). A helyedben nem itt informálódnék, hanem felhívnám a bölcsi(ke)t.

Az biztos, hogy elég a munkáltatói szándéknyilatkozat a felvételhez és a munkaviszony igazolása csak akkorra kell, amikor ténylegesen járni is fog.

2019. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Most szeretnéd beadni a kicsit bölcsibe?

Mert év közben / év végén már nehéz férőhelyet biztosítani számára.

Sajnos munkáltatói igazolás mindenképp kell, mert a bölcsődét is ellenőrzik.

Nincs egy jó ismerős, barát aki pecsételne számodra egy munkáltatóira? Mert lehet egyelőre nincs munkád, viszont ennek senki nem néz utána, hogy valóban ott dolgozol-e. Ha pedig találsz munkahelyet, akkor kérsz egy valódi munkáltatói igazolást.


Az is egyébként megoldható, hogy Apa lesz a törvényes képviselő, ő igényli a gyedextrát, és Apa tud munkáltatóit vinni. Ebben az esetben vele kell megállapodást írnia a vezetőnek. Fontos, hogy az adott településre legyetek bejelentve, és egy címre.


Mindenképp érdeklődj a környező bölcsődékben, hogy van e hely a picid számára, de azt tudnod kell, hogy 20hetes kortól írathatóak be. Ha azt mondják jelenleg nincs hely, felvételi kérelmet írj bent személyesen az irodában, mert nagyon sokszor előfordul, hogy megüresedik egy hely, és akkor a várólistásokat hívják!


Az óvodáról annyit, hogy ha a gyermek betölti a 3évet, és jelenleg nem jár óvodába, de beszeretné a szülő iratni a gyermeket, köteles felvenni. Ha nincs annyi hely az óvodában, az önkormányzatnak kell intézkednie, hogy több helyet biztosítson!!!


Egy bölcsődében dolgozó.

2019. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Nincs egy jó ismerős, barát aki pecsételne számodra egy munkáltatóira? "


Okirathamisítás.


"Az is egyébként megoldható, hogy Apa lesz a törvényes képviselő, ő igényli a gyedextrát, és Apa tud munkáltatóit vinni. Ebben az esetben vele kell megállapodást írnia a vezetőnek. Fontos, hogy az adott településre legyetek bejelentve, és egy címre"


Nettó baromság. Eleve a gyerek apja és anyja a gyerek szülei, ergo ők a gyerek törvényes képviselői. A bölcsődébe mindkét szülő munkáltatói igazolása szükséges.


Mit dolgozol a bölcsődében, takaritasz ?

2019. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Tudom miről beszélek.


Nem, nem takarítok. De a te kis agyaddal,és unatkozó életeddel elmehetnél. Ha gondolod biztosítok számodra helyet! ;)

2019. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

13-as:

Nem most szeretném, még csak 5 hónapos, de másfél két éves korában már szeretném ha bölcsis lenne. Talán családtag fel tud venni munkavállalónak a cégéhez papíron. Sajnos ehhez kell folyamadnom és közben meg keresnék munkát, amit mint mondtam könnyű lesz a végzettségemmel.


Egyébként ahogy az utolsó is rámutat vannak jogellemes dolgok amik felmerültek, de nagyon sok szülő folyamodik ilyenekhez, még akkor is ha nem szorul rá.


Azért is olyan idegesítő, mert ezt látom magam körül. Egyik közeli ismerősöm bárhonnan le tud szakítani segítséget.Az anyja, nagyanyja vigyáz a két éves lányára már egy jó ideje szinte minden nap. Elintézte az ovit ismeretséggel úgy hogy neki nincs is munkahelye. Tehát a kés és fél éves lánya már egy éve ovis úgy hogy nem is dolgozik.

2019. ápr. 25. 21:04
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem néz utána senki, hogy Te valóban ott dolgozol vagy sem. Ellenőrzések során azt nézik,hogy a törvényes képviselő és a gyermek egy címre vannak bejelentve arra a helyre, ahol a bölcsőde is van,illetve a szülőnek van munkáltatói igazolasa.

Nem szükséges két igazolás a szülők részéről. Vagy ha igen, bölcsőde válogatja.


Másrészt ez miért lenne okirat hamisítás? Ki és mit hamisít? Lepecsételnek egy igazolást... ennyi. Talál munkát a szülő, és visz be egy újat.


És igen is van a gyermeknek EGY törvényes képviselője.

Sokszor Apa az, akik igénylik a gyedextrát pont a pénz miatt,hogy többet kapjanak. Illetve csak így tudnak munkáltatói igazolást hozni.


Nem beszélek hülyeséget, irodában vagyok, és a szülők 40%-a nem dolgozik, máshonnan hoz igazolást. Mi nem szólhatunk, mert meg van a jelentkezéshez szükséges papírok, és mi védve vagyunk.

A másik pedig hogy 50%-a tehetős a szülőknek, mégis bejelentik magukat ingyenes étkezőknek. Pl. Ügyvéd anyuka, kereskedő apuka.

Mindenki így csinálja, ha előrébb akar jutni, és segíteni a családján.


Minél előbb irasd be a picit!! :) és szép bölcsis éveket kívánok!

2019. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ki tudnád fejteni ezt a gyedextrás dolgot?
2019. ápr. 25. 23:20
 19/27 anonim ***** válasza:
34%

Nyuszika, nem pecsételnek le semmi igazolast. A mhnkaltatoi igazolason szerpel hogy x naptól xy adott munkahely alkalmazásában áll. Ez egy hivatalos irat, ergo ha kamu papirt ad be valaki, az okirat hamisítás.

A gyed extra meg csak anyuit jelent, hogy az a szülő, aki dolgozik, a munka mellett gyedet igényel, a másik szülő meg nem kap semmi gyermek után járó ellátást. Apuka most is dolgozik, ergo a bölcsőde miatt abszolúte nem lényeges, hogy mellette ő gyedet kap, attól anyuka továbbra sem dolgozik. Kérdező, ha a párod megfelel a gyed jogosultság feltételeinek, akkor a gyerek 6 hónapos korától igényelhető a gyed extra. Ehhez neked le kell mondanod a gyest és magad után kell fizetned a tbt

2019. ápr. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ha úgy jobban jártok, apa igényelje a gyedet a baba fél éves kora után, te pedig fizesd magadnak a TB-t. Kezdj el most munkát keresni, ha sürgős, érdeklődd meg telefonon legalább a bölcsit, hogy van-e nálatok év közben felvétel (a miénkbe pl. mindig jöttek újak év közben is, gondolom, szétosztották a 3 körzetes között a jelentkezőket) és kérnek-e beiratkozáskor munkáltatói szándéknyilatkozatot. A munkáltatói igazolást biztos, hogy csak akkor kell vinned, amikor tényleg elkezd járni a gyerek (számítsd bele, hogy 1-2 hét minimum a beszoktatás is, ahol ám nem egyszerre kezdenek a gyerekek, hanem egymás után, így ha nem jelzed, hogy sürgős neked, októberre raknak, ill. olyan is van, hogy valakit apa vagy nagymama szoktat be + a munkáltatói papír bemutatására is szoktak azért valamennyi türelmi időt adni).
2019. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!