Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei jelentkezés lakcímká...

Bölcsődei jelentkezés lakcímkártya szerint?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a babám, így még jó pár évig nem aktuális a téma, de már nézegettem a helyi bölcsik jelentkezésének a menetét.

Kell ugyebár lakcímkártya. Nekünk a város másik felére szól a lakcímkártyánk, mivel itt csak albérletben vagyunk. Tudunk igényelni tartózkodási helyről igazolást, ha jól tudom, egyébként is teljesen legális, lejelentett albérlet. Az mennyire "számít"? Vagy azzal esélytelen, hogy lesz helyünk a bölcsiben, mert a lakcímkártyával rendelkezőké lesznek elsődlegesen a férőhelyek?

Munkaviszonyunk mindkettőnknek lesz, és az itt lesz a kerületben, az nem tudom mennyire számít... Kezdjem már felkészíteni magam, hogy költözés nélkül nagy eséllyel nem lesz helyünk majd a közeli bölcsiben vagy azért lehetséges?


2019. ápr. 30. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a kinézett bölcsiben, hogy megy ez.

Ha kell helyi lakcímkártya, akkor a helyi okmányirodában, az adott kerületre kell egy "TELEPÜLÉSI LAKCÍMKÁRTYA". Azon a város, és Budapest esetén az a kerület lesz, ahol kéred. De házszám és utcanév nem.


LEGÁLIS!

2019. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez kerülettől,bölcsitől, gyereklétszámtól függ. Ahol én lakom, ott a lakcímkártya és

a munkahely szerint is figyelembe veszik a jelentkezéseket. Így akár nem kerületi gyerekek is bekerülhetnek.Más kérdés, hogy ha tényleg csak dolgozni jár valaki a kerületbe, akkor nem praktikus odatenni a gyereket.

2019. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!