Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 evesen szeretném bölcsibe...

2 evesen szeretném bölcsibe íratni az ikreimet. Megviseli vajon őket?

Figyelt kérdés
Felek, hogy az anya gyermek kapcsolat zavart szenvedne, ha ilyen koran bölcsibe adnám őket, de szeretnék dolgozni menni. A környezet hozzáállásától is félek. Mindenki azt mondja, hogy úgyis 3 évig jar a gyed maradjak itthon velük. De őszintén, amikor nincs itthon a férjem (dolgozik) mar a veget jarom majdnem mindennap. Mindent egyszerre, hisztik, semmi sem jó, veszekednek. És persze a plusz pénz is nagyon jól jönne.
2019. máj. 15. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekeknek az a legjobb, ha az anyukájuk is kiegyensúlyozott, akkor ők is jobban érzik magukat. Nem fog zavart szenvedni az anya gyerek kapcsolat attól, ha beíratod őket a bölcsibe. Sok gyermek ekkor már egyébként is igényli a társas kapcsolatokat. A környezet mindegy mit mond, ez a ti családotok.
2019. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek a véleményével ne foglalkozz, csak azzal, hogy nektek mi a legjobb.


Kétévesen nem fognak könnyen beszokni - fiatalabbaknak simán szokott menni. De szeretni fogják, jót fog tenni nekik a társaság. Persze ők otthon sincsenek egyedül, de akkor is, más gyerekek.

2019. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
3 gyerekem is járt bölcsibe. Imádták, nagyon jót tett a közösség, hülyeségeket beszélnek! Ha reggel 8-tól délután 3-ig bölcsiben vannak, akkor is van reggel 1 közös órátok és délutántól estig is legalább 5 óra + a hétvégék, ünnepek, szünetek. Kell a közösség a gyerekeknek, a bölcsiben nagyon önállóak lesznek. Sok bölcsis szobatisztán megy oviba, míg az otthon lévő gyerekeknél pont ezért kell halasztani az ovikezdést is. Közésségben jobban ragad rájuk minden, mint otthon.
2019. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem jár 3 évig a gyed, csak kettőig utána gyest kapsz, azt a 24 ezer forintot vagy mennyit..
2019. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4es, ne írj baromságot. Ikrekről szól a kérdés, abban az esetben 3 évig jár a gyed.
2019. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Ja bocsánat, az ikrek információ elkerülte a figyelmem
2019. máj. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem fog sérülni, a bölcsi nem egy jó dolog, végszükség esetén érdemes csak amikor kb kenyérre se futja. Kifogás szaga van a dolognak, nem azt nézed, hogy a gyerekeidnek mi a legjobb, hanem, hogy neked.

Persze ettől még sokan csinálják.

2019. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, vannak 2 éves ikreid?

Mert nekem igen, és tökéletesen megértem a kérdezőt...

2019. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

sok gyerek 2 évesen bölcsis már.ha így érzed akkor menjenek bölcsibe(enyémek is 2 évesen mentek,és imádták) csak ha eldöntöd akkor belül is el kell engedned őket különben megérzik rajtad,és akiknél ez van ott a gyereken is látszik hogy nem akar elválni reggelente mert anya se akarja igazán.

Engem ufo-nak néznek hoy vigyorogva megy be a fiam a bölcsbe reggelente mig a többi gyerek hisztizik:)

2019. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tobb mindentol fugg, a gyerek szemelyisegetol, a helytol, a te hozzaallasodtol, hogy hanyszor, es mennyit lenne bent, stb. Eredetileg 3,5 evesen terveztem oviba iratni a gyerekem legkorabban, ezt o szepen felulirta a szemelyisegevel, egyszeruen hiaba vittem kozossegbe, jatszoterre gyerekek koze minden nap, keves volt neki.

Ez 18 honapos koraban kezdodott nala, 20 honaposan azt mondtam, ez mar nem allapot, es beirattam a bolcsibe, szerencsere eppen sikerult helyet is kapnunk nem sokkal kesobbre. 22 honaposan szokott be a tervezett 4-6 het helyett 3 het alatt egyetlen konnycsepp nelkul, de csak delutan 2-ig volt nyitva a bolcsi, 10 gyerek volt egy csoportban 2 gondozonenire es egy idonkent eljovo dadara. Alvas utan meg pici jatek volt, aztan mentem is erte, ahol o altalaban az ellenkezo iranyba szaladt, es meg maradni akart. Pont, hogy a beszokaskor a kisebb, 1-1,5 ev kozotti gyerekek keresgeltek folyton az anyukajukat, a 2-2,5 evesek tok jol elvoltak, de ez is biztosan gyerekfuggo. Az en gyerekem is hisztis volt, mikor ketten voltunk, a bolcsiben imadott lenni, szerette a hatterben a nyuzsgest, meg persze azert nem is volt olyan sok gyerek, az idegeim meg mar annyira kivoltak, hogy minden aldott delelott megy a nyuszites, hogy menjunk mar ki... A bolcsi ota lenyugodott, azota mar ovis, ahova 2,5 evesen vettek at, azt is nagyon szereti, ugy kell reggel puszitvadasznom tole, mert kulonben beszalad. Ja es amugy nagyon jo a kapcsolatunk, eleg anyas, sokaig egyuttaludtunk, hordoztam, figyelek a valaszkesz nevelesre, nem hagytam sirni babakent, ezt csak arra irom, hogy nem azert szeret kozossegbe jarni, mert engem utal:D


Szoval en tennek egy probat a helyedben, ha van ra lehetoseged.

2019. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!