Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi/ovi kérdés?

Bölcsi/ovi kérdés?

Figyelt kérdés

A fiam jövô márciusban lesz 3, ha jól tudom ezért jövô szeptemberben kell majd ovit kezdenie. Van egy öccse, ezért a bölcsibe nem vették fel (itthon vagyok). A túljelentkezés is nagy szokott lenni.


Arra van szabály, vagy szoktak olyat csinálni, hogy aki betölti a 3-mat, de majd csak szeptemberben megy oviba, azt tavasszal felveszik a bölcsibe?

Vagy 2,5 hónapért egyébként sem érdemes? Utána jön a nyár ugye...


Ugyanígy bölcsi helyett oviba?


2019. jún. 21. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Nalunk anno nem vettek fel a kislanyomat arra a kis idore. Aprilis 20al mar oviba kellett volna mennie de nem szokott le a pelusrol igy csak szeptberben kezdte az ovit.
2019. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

A korzeti oviban probald meg, ha betoltotte a 3at, nalunk fel szoktak venni (ha szobatiszta).

De 2,5honapra lehet tenyleg nem erdemes, foleg, h van beszoktatasi ido is, kb 2 het.

2019. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Arra van szabály, vagy szoktak olyat csinálni, hogy aki betölti a 3-mat, de majd csak szeptemberben megy oviba, azt tavasszal felveszik a bölcsibe?"


Úgy tudom, nem kötelező, de ha nincsenek nagyon túltelítve, akkor minden további nélkül föl szokták venni.

2019. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van szabály.

Oviba, adott nevelési évre az vehető fel, aki adott év aug. 31-ig betölti a 2,5 évet. Aki márciusi, nem tölti be. Nem számít, hogy csak onnan vinnéd, hogy betölti a 3 évet is, mert adott évre nem felvehető.

Bölcsibe pedig nem vesznek fel olyat, aki a 3 évét betöltötte.

Sakk-mattnak tűnik, de nem az. Ha pl: 2,5 évesen bölcsibe íratod, akkor nem teszik ki 3 évesen, hanem maradhat akár 4 éves koráig is.

2019. jún. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig bizonyos esetekben tényleg sakkmatt. Én pl nem tudtam (nem is akartam) koràbban bölcsibe iratni kistesó miatt. Viszont most már kistesó is menne bölcsibe, muszàj lenne dolgoznom, de egy 3 éves nem szobatiszta gyerek sehova nem tehető. Várnék én pár hónapot, csak addigra elbukjuk a helyet a bölcsiben.
2019. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az esetben érdemes megvárni a jövő őszt az ovival. Bölcsibe nem veszik már fel, ovit meg felesleges elkezdenie nyári szünet előtt ennyivel.
2019. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül találtunk rá megoldást. Van a közelben egy napközi szerûség, ahova heti 2x el fog járni szeptembertôl. Így lesz egy éve, hogy szocializálódjon.
2019. jún. 28. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!