Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Taj nélkül nem lehet beadni a...

Taj nélkül nem lehet beadni a családira a kérlemet? (házastársnak nincs Tajszáma)

Figyelt kérdés

Pár napja költöztem Magyarországra,férjem hónapok óta itt dolgozik,van Taj kártyája.Nekem mint feleségnek még nincs.

Online szerettük volna beadni(férjem nevére) az igénylést,kitöltöttem es azt a részt ahol a hazastárs Taj számát kéri szabadon hagytam.A rendszer nem fogadja el.

Tehát a kérdésem ha a kérelmező házastársának nincs Taj száma nem is tudjuk beadni a kérelmet?

Ha mégis lehet akkor természetesen elmegyünk egy kormányhivatalba,csak ezért nem akartuk hogy a férjem eljöjjön a melorol ha beadható online.Köszi ha válaszolsz,minden válasz jól jön.


2019. szept. 6. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az a lényeg, hoyg taj számod nincs, hanem hoyg ezáltal biztsoitasod se.
2019. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lehet, hogy nincs taj számod?
2019. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2!


"Pár napja költöztem Magyarországra" Tehát nagy esellyel nem magyar állampolgár és nem élt Magyarországon.

2019. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
De ha nem itt éltél, nem itt dolgoztál akkor miért akarod igénybe venni a magyar juttatásokat? Férjed se tett sokat a közösbe még és máris kivenni akartok.
2019. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

4!


Szakadj már le róla. Unión belül bárhol lakhat és bárhol igenyelheti a támogatásokat ha megfelel a feltételeknek.

2019. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem dolgozott itt egy percet se, akkor ne igényeljen semmit. Igényeljen ott, ahol dolgozott.
2019. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy felülírd már az uniós jogszabályokat csak azért, mert neked nem tetszik, utolsó. Elég sok ember van aki Magyarországon élő magyar állampolgár, egy pillanatig nem dolgozott és mégis megkap minden alanyi jogon járó juttatást. Gyesre meg kozmunkara vallalnak gyereket. A kerdezonferje dolgozik. Mivel azt se tudni ekkora gyerekről van szó, feltételezhető hoyg a kerdezo is fog. Amúgy meg most kkkmolyan, 12e forintot sajnálsz tőle? Annyi adót nagy eséllyel fizet a férje már most is.
2019. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a kérdés /írás alapján a kérdező nagyobb magyar, mint itt bárki.. max az állampolgárságra más.

Kérdező, sétáljatok be egy hivatalba, szerintem úgy a legegyszerűbb. Úgyis kell gondolom neked is biztosítás, és azért a tb-s dolgok elég bonyolultak.

2019. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,be fogunk menni a kormányhivatalba és megkérdezzük van-e esélyünk.

Magyar állampolgár vagyok,nem én választottam hova születek,de szerencsére el tudom dönteni hol szeretném felnevelni a lányom,ezért költöztünk ide.

Aki szerint nem tettünk semmit a közösbe annak üzenném hogy férjem dolgozik és adózik a költözés másnapjától,és természetesen én sem szeretnék sokáig munkanélküli lenni.Taj-t szerettem volna magam után fizetni de elutasitottak a NAV-nál mivel nem élek egy éve Magyarországon.

2019. szept. 7. 13:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki erre táved,és ugyanez lenne a kérdése a válasz:Taj szám nélkül nem lehet igényelni a családit.
2019. szept. 11. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!