Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mekkora költséggel jár egy...

Mekkora költséggel jár egy gyerek felnevelése ha levonjuk belőle a családi pótlékot, egyéb támogatásokat, adókedvezményeket?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Még körülbelülre sem lehet összeget mondani.

Hiszen szinte minden családnál más-más az az összeg , amit egy gyerekre költenek,akár havonta is.

2019. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%

Ha állami iskolaba jár, mindenből a legalapabbat kapja, nincsenek drága ruhái, eszközei, tanszere, bútorai és nem jár táborokba/fejlesztésre csak suliba és otthon a tv-t bámulja akkor havonta egy 100.000 forint elég erre ebbe az élelem is benne van.

Évente 1.200.000 forint ami mondjuk 20 évre 24 milió forint.


De ebből nem tartalmas gyerekkort biztosítasz hanem egy átlagos gyerekkort.

2019. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%

Úgy ertem a 100.000:


-élelmezése

-a rezsi rá eső része

-ruházkodás, cipő, tanszerek, könyvek, ceruzák, osztálypénz stb.

-havi diákbérlet

-ha beteg orvos és gyogyszer költség is benne van

-nagyon ritkán programok költségeit is tartalmazza


Szerintem igy átlagban egy 100.000 forint elég egy gyerekre, évente 1.200.000 forint.

2019. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó ne írj már hülyeségeket. Láttál te már gyereket közelről?

Egy gyereknek nem kell havonta ruhát,cipőt venni (kivéve ha csecsemő, akkor ruhát kell, de akkor nincs a többi lent felsorolt)

Nem kell havonta tanszer, füzet

Normális esetben gyógyszer sem kell havonta

A diákbérlet, meg a rezsihányada miatt nem lesz 100 ezer havonta az ő költsége

Programok, ha havonta viszed moziba/állatkertbe/fagyizni akkor sem.

2019. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
5%
Kb. havi 100 eFt.
2019. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Abszurd kérdés. Egy gyerek nevelése nem egy vállalkozás, ahol könyvelik a kiadásokat és bevételeket. Egy szülő sohasem nézi a pénzt, ha a gyerekéről van szó!
2019. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Maga a kérdés felvetése is ékes lenyomata, hogy mennyire elanyagiasodott az emberek jelentős részének gondolkodás módja. Eléggé felborult az értékrend.
2019. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wycara válasza:
62%
Dobbenten olvasom a kommenteket. Emberek, meg jo, hogy felmerül a kerdes, hogy mennyibe van. Ez a normális. At kell gondolni, hogy van-e lehetosegem vallalni egy gyereket. Tobb tízezer gyerek jar napmintnap iskolába ehesen ma magyarorszagon. Elegge biztos vagyok benne, hogy a szuleik nem gondoltak ugyan ezt végig. Es igen, a vilag elanyagiasodott, ezert egy bizonyos mértékig az egyennek is ezt kell tennie. Es a 100ezer tenyleg a minimum. Ha picit tajekozodsz,pl az iskolaval kapcsolatban, ha ertelmisegi gyereket akarsz, jo esellyel magan tanar is kell majd. Legalabbis a statisztikak szerint. Vagy maganiskola de ott csak a tandij 100e/ho vagy tobb. Ha nem akarod, h a halalba cikizzek a tarsai akkor nem kuldheted a nagyi retro pulcsijaban iskolaba. Egy iskolai kirandulas, amibol ha kimarad, szinten kellemetlen, 50-100e. Nyari tabor ugyanez. Unnepek, szulinap, névnap. Emelkedjunk felul a kenyszeres onszaporitason es gondoljuk bele abba, hogy a gyerekunk, hogy elne meg a mindennapokat es ha arra jutunk,hogy nem tudjuk megadni neki anyagilag amire szuksege van, akkor várjunk meg. Orokbe is lehet fogadni, ha esetleg sokaig kell varni. Nekem is eleg fos volt a gyerekkorom, tudom mirol beszelek. Hiaba a szülői szeretet, ha az iskolaban, ahol sok idot tolt, kikozositik, cikizik. Fontos lenne, kicsit kiszakadni abbol a gondolkodasbol amibe a magyarok beleragadtak sok 100 eve, hogy semmise szamit amig van kenyer es gyerek. A vilag bonyolultabb mint valaha es csak meg inkabb az. A sajat sírunkat assuk az elavult nezeteinkkel, eletstilusunkkal. Orulok, hogy van akiben felmerulnek ezek a kerdesek. :)
2019. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Wycara válasza:
52%
Oo es meg valami, fontos, hogy ne csak meglegyen koppra a havi kereset, hanem legyen tartalek. Főleg, ha van valamilyen hitel. Barmikor lehet inflacio, kamatnovekedes, munkahely elvesztés, tartós betegseg stb.
2019. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%

Én lennék újra

Igy értem a 100.000:


Úgy ertem a 100.000:



-élelmezése

Ez minimum havi 30.000 vagy több. Van reggeli, ebéd, vacsora, kell uzsonna stb. A napi 1.000 forint Minimum


-a rezsi rá eső része: nagyon karcsún is 15.000 forint havonta ha egy 3 vagy 4 tagú családot veszünk figyelembe akik nem 40 M2 laknak.


-ruházkodás, cipő, tanszerek, könyvek, ceruzák, osztálypénz stb.:

Van amikor többet kell kiadni, van amikor kevesebbet de átlagban 30.000 forint havonta szükséges. Egy jobb minosegu kabát 15 ezer a Zaraban is és egy csizma is megvan ennyi. De kell mêg pulcsi, nadrág, otthoni ruha, alsónemű. Egy gyerek nő, neki nem 5 szezonra veszel télikabátot.


-havi diákbérlet : 3.500 egyébb jegy ha kell 5.000 összesen


-ha beteg orvos és gyogyszer költség is benne van: havi 5.000 forint minimum ha kevésbé étkezés ébbe benne van valamilyen vitamin, mivel jó ha rendszeresen szed valamilyen vitamint vagy immunrendszervédőt.


-nagyon ritkán programok költségeit is tartalmazza : 5.000 forint


-egyébb mint osztalypenz és minden más: 10.000 forint



Szerintem igy átlagban egy 100.000 forint elég egy gyerekre, évente 1.200.000 forint.

2019. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!