Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Valoban jogtalanul veszem...

Valoban jogtalanul veszem igenybe a csaladi adokedvezmenyt?

Figyelt kérdés
Marcius ota kulon lakcimen elunk a felesegemmel.Ot gyermekunk vele elnek.Meg nem vagyunk elvalva.O mar egyedulallokent kapja a csaladit szeptember ota.En meg igenybeveszem a csaladi adokedvezmenyt de szolt,hogy ne tegyem mert bajom lehet belole a Nav-nal.Egyikunk sem tudta ezt.Valoban igy van?Most voltam tappenzen a lanyommal ket napot mert o dolgozott ehhez sem vagyok jogosult utolag mondtak neki.En csak segiteni akartam.

2019. nov. 27. 15:27
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Elozmenyekrol annyit,hogy felesegemnel maradt minden penz a lakaseladasbol,en fizetem a kocsi torlesztojet az en fizetesemen van 33%letiltas szoval pancser voltam es balek.Jelenleg fizetem a gyerekek edzeseit,ruhakat veszek,gyerektartast adok,rendszeresen viszem oket napi kapcsolatban vagyok veluk
2019. nov. 27. 15:34
 2/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem amíg nem hivatalos a különélés , addig nincs gond.
2019. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
4%

Jó figyelj, amikor az ember házasodik nem feltétlen gondol arra, hogy elválnak és visz az asszony mindet.

Amúgy 'asszonyka' nem akar dolgozni, bocsáss meg a kérdésért?!

Azt azért nem lehet elvárni a másik féltől, hogy 5 gyereket meg az összes grízes dolgot egy ember fizesse, kivéve, ha szemtelenül sokat keres és megteheti.

Vagy ő elvárja?

Amúgy ennyi erővel ő sem egyedülálló. Bár ezt nyilván azért mondta, mert piszkálja, hogy megkapod a kedvezményt.

De ami jár , az jár.

Vagy ő fog a NAV-nál felnyomni? Nem lehet ennyire egysejtű (bocsánat)

2019. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

Táppénzre (is) jogosult vagy, miért ne lennél? Az én férjem is elmegy a gyerekkel táppénzre, ha beteg.

Bocs az előzőért, látom ,hogy írtad, hogy dolgozik.

2019. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Marmint en mint apa nem lehetek vele otthon a gyerekkel ha beteg mert o egyedulallo es nem az en haztartasomban el,allitolag
2019. nov. 27. 16:10
 6/29 anonim ***** válasza:
18%

Felejtsd el, butaság!

Nincs ilyen megkötés táppénznél.

Beteg a gyerek te vagy az apja és táppénzre jogosult vagy a gyerekkel is.

2019. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

NAV családi adókedvezmény feltételei:


Ki érvényesíthet családi kedvezményt?

A családi kedvezményt az veheti igénybe, aki saját háztartásában nevelt gyermek után családi pótlékra jogosult. A kedvezmény igénybevétele tehát nem attól függ, hogy a magánszemély részére folyósítanak-e családi pótlékot.

A kedvezményt az is érvényesítheti, aki családi pótlékra saját jogán jogosult vagy rokkantsági járadékban részesül.

Az élettárs akkor jogosult az általa nevelt, nem saját (élettársával nem közös) gyermek után családi pótlékra és a családi kedvezményre, ha a gyermekkel együtt él, és az élettársi kapcsolat legalább egy éve szerepel a közjegyző által vezetett Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában.

Ha nem egyértelmű, hogy a magánszemély jogosult-e a gyermek után családi pótlékra, a családi pótlék elbírálására jogosult szervtől, a fővárosi kerületi vagy megyei járási hivataltól kell tájékoztatást kérni erre vonatkozóan!

2019. nov. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Szóval a fentieket amiket írtam korábban módosítom, tévedtem a NAV-ot illetően.
2019. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

a) Házastársak

A házastársak gyermekeik után közösen érvényesítik a kedvezményt, mivel mindkét szülő jogosult családi pótlékra a közösen nevelt gyermekek után.

Ugyanakkor a szülők eldönthetik, hogy milyen arányban érvényesíthetik a kedvezményt: előfordulhat, hogy egyikük veszi igénybe azt az egyik gyermek után, másikuk pedig a másik gyermek után. Az is előfordul, hogy csak az egyik szülő érvényesíti a kedvezményt, mert például a másik szülőnek nincs az összevont adóalapba tartozó jövedelme. Ez azonban közös érvényesítésnek minősül, mert mindkét szülő jogosult a gyermekek után családi pótlékra, és emiatt családi kedvezményre is.



Ajánlom a NAV oldalát

2019. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak az jogosult rá, aki csp-ra jogosult. Annak feltétele, hogy saját háztartásban neveld őket. Úgyhogy igen, jogtalan.
2019. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!