Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 7éve bejelentett munkám van,...

7éve bejelentett munkám van, de elkőltöztem onnan, ha megszűnik a munka viszonyom de ez idő alatt teherbe esem. Akkor csak azt pár ezret kapom? Vagy figyelembe veszik a munka viszonyomat is? Remélem érthetően tettem fel a kérdést : )

Figyelt kérdés
2019. dec. 5. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a szülés előtti hónapokra időzíted a munkanélküli ellátást, akkor minimálbér után kaphatsz CSED-et, GYED-et. Ha a szülés pillanatában nincs jogviszonyod, akkor te 20 évet is dolgozhattál előtte, csak a GYES fog járni.

Jobb lenne, ha találnál új munkát teherbeesés előtt.

2019. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
persze ez a célom mindenkép!mindig is dolgoztam nem segélyekből élő akarok lenni.köszönöm a választ...
2019. dec. 5. 09:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sajnos pont így jártam. A munkahelyem megszűnt és rá 2 hetére kiderült hogy terhes vagyok. Ennek már 3 éve. Bementem a munkanélkülibe, ott elmondták hogy akkor járok jól ha a terhesség utolsó 3 hónapjára jelentkezem be "munkakeresőnek" mert akkor szülés után kapok az eltelt éveim alapján kiszámított tgyást, gyedet is. Gyes pedig megszokott szerint 2-3 éves korig. Igazából kb. annyit kaptam mint amennyi előtte volt a fizetésem, de az első 6 hónapba viszon nulla! Addig semmi se jár! Nehéz volt lakáshitel és egy nagyobb gyerek mellett, de hála az égnek átvészeltük.

Ha teheted inkább keress előtte munkát, biztosabb a gyereknevelés szempontjából!

2019. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!