Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mikor jár 3 gyerek után...

Mikor jár 3 gyerek után adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Ha van 3 középiskolás gyerek, akik közül az egyik jövőre egyetemre megy, akkor a 3 gyere után ugyanúgy járnak kedvezmények, attól függetlenül, hogy egyetemista az egyik gyerek, és pl.dolgozik mellette?(adókedvezmény, ingyen tankönyv...) Ha jár kedvezmény, megszűnik abban az esetben, ha a leérettségizett gyerek kihagy egyetem előtt egy évet? Szóval az lenne a fő kérdés, hogy a kedvezmények addig járnak, amíg mind a három gyerek diák tulajdonképpen?

2019. dec. 9. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha érettségi után kihagy egy évet, akkor mindenképpen megszűnik a kedvezmény. Azt nem tudom, újra jár-e, ha egy év múlva nappalin tanulni kezd? És ha jár, akkor max. hány éves korig?
2019. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Azokra a gyerekekre jár, akikre a családi pótlék is jár. Tehát ha kihagy egy évet vagy nem nappalin tanul akkor nem jár.
2019. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adókedvezmèny akkor jár, ha családi pótlèk is. Ha èrettsègi után kihagy egy èvet, akkor utána nem jár csp sem,.tehát adókedvezmèny sem. Egyèbkènt csp már egyetem alatt se jár, szóval ilyen tekintetben mindegy. Viszont az eltartottak lètszámába bele számít. Ez annyit tesz, hogy a másik kèt gyerekre a 33ezer/gyerek összegű adó ès járulèkkedvezmèny èrvènyesíthető.
2019. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kihagy 1 évet, akkor teljesen megszűnik a kedvezmény, ha utána egyetemre megy, nappalira, akkor újra igénybe lehet majd venni. Nálunk pont így volt annak idején.

A többit pedig az utolsó írta le tökéletesen.

2019. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!