Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ma töltöm terhességem 91....

Ma töltöm terhességem 91. napját. Viszont csak a következő hónap végén fogom megkapni az adókedvezményhez szükséges kiállított papírt, hogy betöltöttem a 90. napot, akkor visszamenőleg a februári kedvezményt is kifogják utalni a márciusival együtt?

Figyelt kérdés

(Amúgy nem egy összegben szeretném kérni, hanem havonta, azért lenne fontos, hogy visszamenőleg is figyelik-e)

Kicsit bosszantó, hogy tele vagyok ultrahangos papírokkal, meg mindenfélékkel, kiskönyvem is ki van töltve rendesen, de nyilván nem elég a munkáltatónak ez...

Teljesen felháborító!

Ha valaki tud pontos, megbízható választ adni, azt megköszönném!

Remélem jó helyre írtam ki a kérdésem!



2020. febr. 11. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell csatolnod az igenyleshez, csak meg kell orizd.
2020. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem utaljak visszamenőleg. Azt az egy kimaradt hónapot az adóbevallásban tudod visszaigényelni.


Miért nem adja ki az orvos az igazolást?


Nekem két terhességem volt, az első orvos az utolsó menstruacio 1. Napjától számolta a 91 napot, a második viszont a vélelmezett fogantatastol....

2020. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta a munkáltatóm, hogy nekik kell egy ilyen papír... nem tudom, hogy csak úgy bemehetek az orvoshoz kérni egy ilyen igazolást?
2020. febr. 11. 12:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az orvost és szólj, hogy szükséged van ra. Lehet otthagyja azbadzisztensnel vagy recepción vagy barhol, ahol szokta.


Biztos segít

2020. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem is kertek a papir bemutatását is. Talán le is másolták, bár simán lehet, hogy óvatosságból tudva, hogy meg a fejemet is simán elhagyom
2020. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy irta mar mas is, nem kell leadni az igazolast, esetleges nav vizsgalatnal kell, hogy neked meglegyen, nem a munkaltatonak.
2020. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom tudják h terhes vagy, így nem értem minek nekik.


Ahogy írták, NAVnak kell bemutatni, az esély h megkeres téged egy ellenőr h mutasd be- 0%


En kB 2 hónappal később kaptam igazolást, mert folyton elfelejtettem mondani a dokinak.


Ja és nálunk a férjem igényelte, még csak nem is én.

2020. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is lekellett adni a munkáktatónál. Én felhívtam a dokimat, ő pedig átkükdte e-maiben. Kinyomtattam, leadtam

De akár a rendelőjében a recepción is ott hagyta volna.


Egyébként tényleg csak az igazolás láadásától érvényesítik. Az egy hónapot adóbevallásnál igényelhettem volna....

Ezért intéztük így a dokival.

2020. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!