Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Magyarországon jogosult...

Magyarországon jogosult vagyok a teljes német családi pótlékra?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a határozatott, amiben a maximális 204€ ből levonták a magyar (13.700 Ft /38€) így 165€ kapunk

Magyarországon élünk, de csak a német családi van megigényelve. kérdés hogy ebben az esetben akkor megigényelhetem a magyart is ? Előre is köszönöm.



#család #német családi #családi pótlék németország #familienkasse
2020. júl. 7. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom csak egy országban lehet igénybe venni.Ha a németet kapod az itthoni nem jár.
2020. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerdes hogy milyen jogon igenyelted a nemetet es mi all a hatarozatban.
2020. júl. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most nem tudom, hogy van, de itthon megkapod az itthonit, kintről pedig levonva a hazai családi pótlék összegével a különbözetet.
2020. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 3as mondja. Igen, igényeld meg a magyart is, mert csak 2 hónapra fizetik ki visszamenőleg. Csak feltételezem, az apa dolgozik Németországban, ti meg a gyerekkel Magyarországon éltek, dolgozol, akkor jogosult vagy az itthoni ellátásokra és a másik szülő jogán a másikra is. Mivel 2 ország teljes ellátást nem fizethet ezért amelyik országban nagyobb az összeg, abból levonják a másik országból kapott családi összegét, így azt a különbözetet fizetik ki.
2020. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Nincs apa, hiszen az egyedülálló családipotlekrol ír, az 13700 forint....
2020. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha a gyerek anyakönyvi kivonatában fel van tüntetve az apa, akkor van apa! A németek az egész családot egységként figyelembe veszik, akkor is ha a szülők külön vannak. Magyarországon nincs így tudom, de ott igen.
2020. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van apa sőt én vagyok a kérdező is, igen én kint dolgozok a párom pedig otthon van a gyerekkel, és amit a Familien kasse küldött ott fel volt vázolva hogy a maximális 204 Euró ből kivonták a 38 Euró (13.700Ft) és a kérdésem az volt hogy erre igényt tarthatok e Mo.-on. De mint páran írták ez így igényelhető. Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!