Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Külföldön élők! Mennyi nálatok...

Külföldön élők! Mennyi nálatok a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Illetve mennyit kaptok per gyerek támogatás. Gondolok itt minden másra, amit a gyerekre, gyerek miatt kaptok államtól, önkormányzattól. Akár a "gyes" időszakában is mennyit kaptatok?

Persze hogy melyik ország az is érdekel. :)

Nekem pl itt Magyaroroszágon: 12.200 ft családi pótlék havonta, 10.000 ft családi adókedvezmény havonta.

A csedem 260 ezer forint volt 6 hónapig havonta, most a gyedem 169.000 ft havonta, jövőre már csak a 25.200 gyest kapom de megyek dolgozni, szerencsére mellé jár ez is még 1 évig.

Évi 15.000 vitaminpénzt kapunk rá az önkormányzattól, és a bölcsiben ingyenesen fog enni.

Nagyjából szerintem itt ennyi van gyerekekre, nyilván akinek több gyerek van ott gyerekeknént több a családi pótlek meg az adókedvezmény is.


2020. dec. 23. 12:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Olaszország


Semmi az égvilágon nincs. Ha a nő dolgozott, 3 hónapig kapja a fizetése elég magas százalékát (tartományonként különböző), a következő 3 hónapban egy nagyon kis százalékát, ezzel is ösztökélve a minél előbbi munkába visszaállást (nem is marad otthon emiatt senki, csak aki egyébként sem dolgozott.)

A gyerekem apjának ha jól emlékszem az első pár évben kb 100 euróval (bruttó) több volt a fizetése de amióta nem vagyunk együtt szerintem nem.

Szóval itt nincs megélhetési gyerekszülés.

2020. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Hol laksz, hogy kapsz "vitaminpénzt".

Ilyen magas cseddel gondolom a fizud is magas, akkor hogyan lehet ingyen a bölcsis kaja?

2020. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%

Hogy volt a cseded 260 ezer ft, ha a gyeded 169 ezer ft? Mindegyik az átlag fizetésed x százaléka.

Csak azért kérdem, mert az én gyedem is 169 ezer ft, de a csedem 206 ezer ft volt.

2020. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Németország:

Most emelik a Kindergeldet 219 Euro/hó-ra.

2020. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is voltak fura érzéseim a kérdéssel kapcsolatban, ez a vitaminpénz az én szememet is megütötte, ilyen nincs is, meg a magas csed mellett ingyen bölcsis kaja?

De már nem akarok mindenbe belekötni, meg semmi értelme, a kérdések 99%-a úgyis kitaláció.

Így hát csak válaszoltam a kérdésre.

1-es voltam

2020. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Egyesült Királyság, Wales. 1 gyerekre 84 font a csalàdi pótlék hetente. 39 hét a szülési szabadság, első hat hétben a fizetésem 90 vagy 100 szàzalékat kaptam, màr nem emlékszem, aztán 140 font körül hetente. Ez kevesebb, mint a fizetésem fele 1. gyerek születésekor jàrhat 500 font tàmogatàs, de bizonyos feltételeknek meg kell felelni. Ezen kívül sokaknak jàr universal credit, nekünk nem, így erről nem tudok részleteket
2020. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#2 Igen, magas volt a fizetésem, 380e volt a nettóm. Februárban megyek vissza dolgozni.

Pest megyei kisvárosban élek, itt van több településen is a környéken ilyen vitaminpénz, de ez nyilván településfüggő, itt nincs például babakelengye születéskor, máshol meg az van sok helyen, ahogy hallom. Van ahol meg semmi, ez településfüggő, mit az önkormányzat.


A bölcsiben azért nem kell fizetnem az étkezésért, mert a 45 főből kb 5 család van, akinek kellene fizetni a bevétel alapján, és azt mondta a vezetés, hogy akkor már hagyjuk mi is, ez nem teljesen állami bölcsi, félprivát. Van napi 800 ft gondozási díj, de így a kajára azt mondták hagyjuk.

2020. dec. 23. 13:21
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, ezeket elfelejtettem: 3 éves koràig kaptunk ingyen vitamint és az orvos àltal felírt orvossàgokért nem kell fizetni
2020. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#3 Azért mert a csed a fizetés 70%-a, lehet akár 400 ezer forint is, nincs maximalizálva, a gyed viszont maximalizálva van, 169.050 ft jelenleg a maximuma, amúgy 210 ezer gyedre lennék jogosult a fizetésem alapján, de mivel törvényi maximuma a 169.050 ft így csak annyit kaphatok.
2020. dec. 23. 13:23
 10/26 A kérdező kommentje:

Sőt, nálunk a településen állja az önkormányzat a fizetős oltásokat is, rota, Bexsero stb. Most nem tudom ezen mi fura, én nem írtam hogy ez állami szinten van, idézem magam:Évi 15.000 vitaminpénzt kapunk rá az önkormányzattól.. Az ÖNKORMÁNYZATTÓL.


Akit érdekel a településnév annyira megírom privátban meg elküldöm neki a helyi rendeletet a települési szintű támogatásokról :D

2020. dec. 23. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!