Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az exférjem veszi fel a német...

Az exférjem veszi fel a német családi pótlékot,de magára költi.Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Volt férjem évek óta Németországban dolgozik.Az első évben beadtuk a 2 gyerek után az igénylést,amit megkapott,de nekem azt mondta,nem kaptuk meg,így eltette a pénzt.Később bevallotta,hogy kapja,de nem adta haza.Tavaly elváltunk,és közöltem,hogy nem járulok hozzá a további igényléséhez,mert nem adja a gyerekeinek.Ennek ellenére tudtom nélkül azóta is kapta.Most derült ki,hogy beadta és nem jelentkezett ki pont ezért a házamból a válás óta😕...Több millió forinttal lopta meg a gyerekeit...Kértem,hogy hadd adjam be én az igénylést,legalább ezután kapják,de nem hajlandó adatokat biztosítani.Mit tehetek?

2021. márc. 5. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem a gyerekeket lopja meg, hanem a német államot.

A gyerekek nem élnek vele, nem élnek az országban, de az állam fizeti utánuk a kb 400€-t. Szép.


Azt tudod tenni, hogy kijelented az ex férjedet a házból. Én a helyedben a mák-nak írnék.(ha jól tudom Magyarországon a mák folyósítja a családit)

Talán most nem tesznek semmit, de előbb-utóbb a németek jelentkezni fognak a máknál, és jobb, ha te jelzed, ezzel nem járulsz hozzá a csaláshoz..

Ezt onnan tudom, hogy tavaly egy barátnőméknél ugyanez volt, az exférj 5 éve kapta a német családit, de a gyerekeket még csak nem is látogatta azóta. Elkezdett a német oldal egyeztetni a mákkal, valami adóbevallásnál szemet szúrhatott, kb fél év után kiderült a dolog. Azóta az ex nem kapja a német családit. Nem tudom, de gondolom meg is lett büntetve.

2021. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jogosult volt a kinti családira,így nem a német államot lopta meg,hanem a gyerekeit,hiszen ők soha nem láttak belőle egy fillért sem.A válás után én lettem volna jogosult,mert megtudtam,hogy elvált szülőként itt Mo.-n is kapnám,mert ő kint dolgozik és adózik,es nem kell kint éljenek a gyerekek.Az a gond,hogy mivel azóta is egy lakcímen volt a gyerekekkel,nem tudok jogosulatlanságra hivatkozni.De az a pénz nem őt illette volna,mert én nevelem őket.Amúgy tegnap megtörtént a kijelentés.
2021. márc. 5. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Miért kérdező? nem fizet gyerektartást?
2021. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van,Neked járna válás után, most olvastam utána. A német államot szerintem akkor is meglopja, hiszen Ő nem jogosult a családira, de mindegy is.

Szerintem igényeld meg Te otthonról, ide tartoztok:

Bundesagentur für Arbeit

Familienkasse Rheinland-Pfalz – Saarland

55149 Mainz

DEUTSCHLAND

Fax: +49 (681) 944 910 5324

Email: Familienkasse-Rheinland-Pfalz-Saarland@arbeitsagentur.de

2021. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minimális gyerektartást fizet,nem a jövedelme után.Utánajártam,sajnos a kinti lakcíme és a munkáltatói papírjai,stb.nélkül nem tudom beadni.Azt meg nem hajlandó megadni.
2021. márc. 5. 13:47
 6/8 anonim válasza:
100%

Itt olvass utána és kérj tanácsot! Ha valaki, ő tud segíteni:

[link]

2021. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. márc. 6. 12:13
 8/8 anonim válasza:
A fenti linken megadott szakember abban is tud segíteni, hogyha nem adja ki az adatait és az igazolásait, de tény, hogy legalább a lakcímére szükség van, és lehetőleg a munkahelyére is. A Facebookon viszont jól lehet nyomozni ;-)
2021. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!