Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tényleg nem kaphat egy 20...

Tényleg nem kaphat egy 20 éves családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma elvoltam az adóhivatalban és ott mondták hogy az adó vissza térítésem azért nem sikerült mert a középső lányom 20 évesen még mindig kapja a családi pótlékot pedig esti tagozatos gimibe jár. Rendesen bejár, nincsen probléma vele.

3 éve jár már esti gimibe, és eddig az adóbevallással nem volt gond. Akkor mi lett ez hirtelen?



2021. ápr. 28. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A családi pótléknak mi köze az adóbevalláshoz?
2021. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem jár a családi rá, hisz az addig jár, míg nappalin tanul....
2021. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Adó vissza térítésről van szó! Bocsánat félre írtam, nem a bevallásra gondoltam!


Pedig kapott, ez a 3. éve hogy kap. Az esti iskola vezetőjével beszéltünk mielőtt át lett íratva hogy kap-e majd családit és ő is mondta hogy igen kapni fog. Osztálytársaival is lett beszélve és ők is kapnak.

2021. ápr. 28. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Annak a tanévnek a végéig jár családi pótlék, amelyikben 20.életévét betölti. Sajátos nevelési igény esetén 23 éves korig. Középfokú tanulmányok esetében jár esti képzésre is.


Családi kedvezmény pedig csak addig vehető igénybe utána, ameddig jogosult vagy családi pótlékra.

2021. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Jobban jársz, ha utananézel.

Nekem a fiam 18évesen érettsegizett, utána estin tanult tovább. Az igazgato azt mondta jár arra is.

Igenybe vettük, majd egyszercsak jött a hatarozat, hogy vissza kell fizetnünk az egészet, mert az estire nem jár...

2021. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Le kellett volna mondanotok, valószínűleg vissza fogják fizettetni veletek.

Ha te nem mondod le akkor ők küldik ugyanúgy, de a végén mégis te szívod meg.

2021. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

Mikor töltötte a 20-at?


A leírtak alapján jár a családi.

Hány éves a többi gyerek?

Ezért kérdezem: "a családi adókedvezmény mértéke attól függ, hogy a magánszemély hány gyermek után jogosult családi pótlékra és hány olyan személy él a családban, akit a családi pótlék összegének meghatározása során figyelembe lehet venni"

2021. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

4-es vagyok. Kérdezz rá a családtámogatási osztályon. A NAV-nál is vannak olyan ügyintézők, akik nem naprakészek.


Esti gimnáziumi képzésre jár családi pótlék. A törvény évek óta nem tesz ez alapján különbséget a képzések között családi pótlék szempontjából.


A lepontozóktól pedig várom a törvényi hivatkozást, ami alapján nem jár estin.

2021. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Hivatalban megmondják. Nekem jár, addig mentünk.
2021. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!