Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mennyi pénzt kapok így vissza...

Mennyi pénzt kapok így vissza kiszámolná valaki?

Figyelt kérdés
2021. március 1-től november 24-ig volt 8 órás bejelentett munkaviszonyom minimàlbérrel, ami nettó 111.321 Ft pontosan. Előtte munkanélküli voltam, munkanélkülit nem kaptam, csak azt a 22 ezer valamennyi aktív korúak ellátását meg a munka megszűnése után se kaptam semmit mert nincs meg az 1 évem. Én kapom (anya) a családi pótlékot bankszàmlàra, év közben nem kértük az adókedvezményt, hanem egy összegben szoktuk kérni az adóbevallàsnál, ami 120 ezer, egy gyerekünk van. Egy pontos összegre lennék kíváncsi, ha valaki ért hozzá és kiszàmolnà, köszönöm. Legkésőbb 14-én lesz a számlán ha jól tudom?

#Gyermek, visszatérítés,
2022. febr. 8. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kilépéskor kapnod kellett egy papírt az adóbevalláshoz, ott szerepel a befizetett adóelőleg, azt nézd meg, de kb 220e körül lehet esetedben, azt kapod vissza.
2022. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudja valaki, hogy az aktív korúak ellátását igényelhetem e? Az a 22.800 Ft is több mint a semmi. Csak párom 473 ezer valamennyit kap bruttóban, ami nettó 315 ezer. Ez már gondolom meghaladja azt, hogy ne járjon. Tavaly kaptam azt is mikor már álláskeresési járadék letelt, de akkor még ő fele ennyit se kapott
2022. febr. 8. 10:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, sőt a tb-ét is fizetned kell magad után, havi 8400 ft. Nav nem küldött csekket?
2022. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi halad meg mit? A párod a bruttó 473-ból 71 ezer szja-t fizet, ez egész évben 850 ezer, így a max 809 ezret fogja kapni. Te a 9 hónap minimálbérből kb 225 ezer szja-t fizettél, ezt kapod vissza. De ahogy az egyes írja, kaptál kilépéskor egy papírt, azon rajta van, hogy pontosan mennyi volt a levont szja. Az aktív korúak ellátásából szerintem nem vonnak szja-t, de ha mégis, akkor a munkaügyi központból is kellett kapnod januárban papírt, amin ez szerepel. A gyerek utáni adókedvezmény egy részét pedig a párod fogja tudni igényelni adóbevalláskor.
2022. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Levont adóelőleg összege 209.613 Ft egy másik lapon meg tb járulék összes megfizetett járulék 258.522 Ft. Gondolom akkor az első lesz az? Akkor ebbe benne van a 120 ezer adókedvezmény is a gyerek után vagy az idén nem jár hogy ezt visszakapjuk?

Igen a páromnak 1 millió járna vissza de a max 809ezer azt kapja ezt tudjuk, enyémet nem

2022. febr. 8. 11:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor ami gyerek után jár adókedvezményt is kapjuk pluszba? Ezt nem értem
2022. febr. 8. 11:12
 7/13 anonim ***** válasza:
A levont adóelőleget kapod vissza, a 209 ezret. Miután megkaptátok a pénzt, a párod az adóbevallásban még tudja külön kérni a 120 ezret, azt most nem utalják februárban.
2022. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, azt is kapjátok pluszban, ha igénylitek. Mert (ha a párodnak 1 millió volt az szja), miután visszakapta a 809 ezret, még mindig marad a NAV-nál 190 ezer, amiből tudja igényelni.
2022. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem. Azt hittem a gyerek utánit azt nem kapjuk idén, hogy most ezt visszakapjuk.

Aktív korúak ellátását nem tudom még mert megvan egy százalék adva, hogy egy főre jutó jövedelem mennyi és csak annak jár vagy valami ilyesmi van neten.

2022. febr. 8. 11:18
 10/13 A kérdező kommentje:
Az aktív korúak ellátására való jogosultságot abban az esetben lehet megállapítani, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át (2021-ben 25. 650,- Ft) és vagyona nincs
2022. febr. 8. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!