Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Párom visszakapja a levont...

Párom visszakapja a levont adóelőlegèt?

Figyelt kérdés

Közösen nevelünk párommal 2 gyerkőcök. Tavalyi évben én vettem igénybe mindkettő után a családi adókedvezményt. Én is kapom utánuk a családi pótlékot.Nem vagyunk házasok. Csak az egyik gyerkőc közös.


De sem ő sem én nem kaptunk vissza adóvisszatèrítèst.


Az adóbevallástervezetet a nav megcsinálta de abban sincs feltűntetve hogy kapnánk vissza. Ez így van? Vagy járjunk utána?


Köszönöm szépen



#adóelőleg #Adóvisszatèrítèst
2022. márc. 5. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre a NAV tudna a leginkább válaszolni,mi nem tudjuk,hogy ti kaptok-e vissza vagy jár-e egyáltalán valami.
2022. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neki kellett volna igényelni


Neked pedig valszeg nem volt több az szja-d mint 480 ezer ft (ennyi egy evre ket gyerekre a kedvezmeny, amit te evkozben megkaptál)


egy könyvelő 5-10 ezer ftért megcisnalja a bevallást ha nem vagytok képben

2022. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ezt hogy érted? Ha kevesebb, mint 480.000ft,akkor nem jár vissza?
2022. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 gyerekre ennyi az éves adókedvezmény, itt a posztoló leirta hogy ő azt igénybe vette, ezért neki csak 480 ezer ft-on felül befozetett adó járhatna vissza


ha valakinek 200 ezer fr volt, de évközben NEM vett igénybe adókedvezményt, akkor annyi is jár


csak sokan benézték, akik már nem fizettek adót évközben és nincs megmaradt adójuk, azok nem kapnak vissza

2022. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm!
2022. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!