Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Emelt családi pótlék mellé...

Emelt családi pótlék mellé kapott igazolvánnyal milyen kedvezményekről tudtok? Pl. : Állatkertben csak jelképes jegyet kell vásárolni a kísérőnek stb. Tudtok hasonlót?

Figyelt kérdés

2012. máj. 20. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik fiam születési súlya miatt kapunk emelt családit + küldtek valami igazolványt, utazási kedvezményhez lehet igénybe venni neki és egy kísérőnek, de még sosem használtuk, szerintem nem is fogjuk. Más kedvezményről nem tudok.
2012. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az kedvezményes vásárlásra nem jogosít, csak helyijáratokon ingyen, városköziken 90% kedvezménnyel való utazásra a gyermeknek, ill. 1 fő kísérőnek.
2012. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert az állatkertbe a kártyával 300 Ft-ért mentünk be, ( ez fel van tüntetve a honlapjukon.) Egyébként az oviba is,( és gondolom a suliba is ) támogatják az étkezést így 6000 helyett 300 Ft körül szokott lenni! Ezen kívül az alap közgyógy is jár, ez évi 6000 Ft támogatás! Jó ha tudjátok, mert nem mindegy!
2012. máj. 20. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A közgyógy nem a kártyával jár, hanem a betegséggel, amit a szakorvos ír fel. Persze a kártya a betegséggel jár, de na. A lényeg, hogy ha ezt a kártyát elégeted, akkor is kapsz közgyógyot, ha a gyermeknek rendszeres gyógyszerezésre van szüksége. Maga a kártya csak igazolja az emelt családit, a hátuljára rá is van írva, hogy ez utazáshoz szükséges.


Amúgy én 22 éves vagyok, és van ilyen kártyám. Vajon én is bemehetnék az Állatkertbe 300-ért vele?:)

2012. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen most néztem hogy MÁK-os hatósági igazolvánnyal 350Ft a jegy.
2012. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Húúú! Akkor meg is van a programom jövő hétre:) Köszi az infót.
2012. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk az utazási kedvezmény a legfontosabb ezzel a kártyával, mivel egy kis településen lakunk, autónk nincs, és a gyerekkel átlag 3 havonta járunk gasztroenterológushoz, bőrgyógyászhoz, gyerekbőrgyógyászhoz, allergológushoz és fül-orr-gégészhez. Közbeni apró-cseprő, "szaladjunk már be, hogy ránézzenek a gyerekre" típusút meg sem említem. 120 km a minimum táv, amit oda-vissza utazunk, nem beszélve arról, hogy ingyenes a tömegközlekedés, ami nem mindegy, ha 3-4 átszállással jut el az ember a vasút-/buszállomásról a rendelőbe!


Úgy emlékszem, a Csodák palotájába is kedvezményesen mentünk be, de egymás utáni napon voltunk az Állatkertben és ott, úgyhogy lehet, hogy keverem a kettőt.

2012. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!