Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kismamák! Megérezte a pénztárc...

Kismamák! Megérezte a pénztárcátok, hogy nem dolgoztok? Ti tudtok takarékoskodni, amióta otthon vagytok? Hogyan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon is érezhető,és sajnos a spórolás nem megy.Ha félre i tudok rakni,tuti valami elromlik,amire lehet költeni...
2012. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen most is keresek, mert van időm a tőzsdén kereskedni. Benn a munkahelyemen nem volt korlátlan internetezési lehetőség, ott ezzel nem tudtam foglalkozni, mert nem ez a foglalkozásom. Így igazából majdnem bejön annyi, amennyit korábban is kerestem.
2012. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tgyás+családi pótlék majdnem annyi, mint a fizum volt. Én mivel ritkábban járok el itthonról nem veszek annyi lényegtelen dolgot, mint előtte. Csak azért indulok el vásárolni, ami tényleg szükséges. Babaruhát turiból veszek, akciós kuponokkal próbálok vásárolni.
2012. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen érződik..úgy próbálok spórolni, hogy még most a nyári hónapokban mindent megveszek amit csak tudok mert télen jön a fűtésdíj és az egy horror lesz, tehát kiszámoltuk miből mennyi kell egy hónapra felszoroztuk a fűtési hónapokkal és felírtuk hány darab cucc kell pl októbertől márciusig vesszük meg a szükségeseket előre..mosópor, tusfürdők, wc papírok, öblítők, popsitörlők, stb, próbálok amikor akció van eltarható élelmiszereket is, konzervek, ubik stb vásárolni, aztán jön nyáron a lekvárfőzés és amit tudok zöldségeket fagyasztok..így bízom benne, hogy télen könnyebb lesz.
2012. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megérzi ám. 50.000-el kapok kevesebbet, spórolni semmit nem tudok, nehezen de azért elég egyik hónapról a másikra a fizetés.
2012. jún. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En visszajottem dolgozni amikor a kisfiam betoltotte az 1 evet. Sajnos nallunk csak igy ment. En nagyon jol keresek es a munkahelyemet is meg akartam tartani. Nekem a 3 ev kieses nagyon sok lett volna mert szinte felevente vannak tovabbkepzesek, tanfolyamok, uj programok fejlesztese amin reszt kell venni, hogy jol tudjam vegezni a munkamat es elore tudjak lepni a karrier szempontjabol. Persze minden joban van egy kicsi rossz es forditva... De most mar lassan 2 es fel eves a fiam es nem bantam meg mert anyagilag nagyon nem lett volna jo nekunk ha otthon maradok tovabb. Felretenni semmit nem tudtunk amig otthon voltam csak amiota visszajottem dolgozni. Arrol nem is beszelve, hogy igaza van annak a valaszadonak aki azt irta, hogy mindig valami elromlik. :( Nallunk amig otthon voltam a kisfiammal a furdoszobat kellett felujitani. Elkezdet peneszedni, semmit sem tudtunk csinalni, a vakolat kezdett leperegni, a zuhanyzoban elromlott a paraelszivo... Igy uj csempe, festes, kicsereltuk az elszivot, uj zuhanyzo... aztan a fiam 9 honapos volt amikor az egyik kocsink tonkrement. Sajnos az en kocsim mar eleg regi volt. A javitasa sokba kerult + muszaki elott allt igy vettunk egy masikat. Erre ment el meg a gyed elott felretett osszes penzunk. Igy maradt a nagy semmi. Most kezdunk helyreallni es kicsit tartalekolni, nyaralni es elvezni az eletet, hogy mar masfel eve dolgozom. Szamunkra nagyon nehez idoszak volt anyagilag az otthonlet.
2012. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg ám! Épp ezért kezdtem el most valami plusz bevétel után kutatni. Találtam egy weboldalt, érdekesnek tűnik: [link]
2012. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is megéreztem, hogy itthon voltam (max. gyeddel)a lányommal. Takarékoskodni félretenni nem tudtam semmit, kereken egy százassal volt kevesebb a gyedem a fizetésemnél.
2012. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én egy éve vagyok itthon Marcikával, és hát nem könnyű... főleg mivel egyedül nevelem. A szüleim ahol tudnak segítenek, mert a támogatásokból nehéz lenne megélni. De igyekszem mindig figyelni mostmár az akciókat, kuponokat használni, turkálóból vásárolni, és így kigazdálkodni a hónap végéig. Nagyon jó dolog, hogy egyre többmindet lehet már kuponnal megvásárolni, és könnyű hozzájutni is: az elműnél csak arra kell figyelnem, hogy időben befizessem a számlákat és máris kapok kuponokat. Szerintem csak oda kell figyelni a lehetőségekre, és így sok kedvezményt halmozhat fel az ember.
2012. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!