Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mi a teendő ebben az esetben?

Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A családi pótlékot érintő változásokat 15 alatt be kell jelenteni, de ha én pár hónappal később tudtam meg gyermekemtől, hogy elbocsájtották (20 év feletti, tehát eddig is csak kisebbik gyerekem után járt miatta kicsivel több családi pótlék) akkor mi a teendő? Ugyan úgy jelentsem be a rendes időponttal, hogy mióta nem jár? kb 7000 ft-ról van szó amit vissza kell fizessek.

2013. szept. 2. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Így van. Menj és jelents be, hogy mióta nem jár iskolába. Majd kiszámolják neked, hogy mennyit kell visszafizetned. Nem hiszem, hogy gond lesz belőle, de azért intézd el minél hamarabb.
2013. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, természetesen visszafizetem, csak azt nem akarom, hogy valami jogi következménye legyen :S

Bár azt olvastam, hogy ezeket "lazán veszik" és a MÁK honlapján is csak annyi van, hogy vissza kell fizetni, meg beszéltem valakivel aki hasonló helyzetben volt, csak 2 évig (!!!) és lemondta és nem csináltak semmit.

Viszont olvastam olyat is, hogy feljelentés lett a dologból, bár ott 2 millió forintról volt szó nem 7000-ről :)

2013. szept. 2. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!