Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 20 éves Főiskolás lány vagyok,...

20 éves Főiskolás lány vagyok, és a barátommal (vőlegényemmel) családalapításon gondolkodunk. Nekem nem volt még munka viszonyom, csak nyári munka 3-4 hét nyaranta. Fogok e kapni Gyest? Vagy Gyedet? Válaszát köszönöm!

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak gyest.n
2013. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Szép estét!

Gyed-et csak meghatározott idejű munkaviszony után kaphat valaki-ugyanez vonatkozik a Tgyás-ra is,- az Államkincstár honlapján pontos információkat talál az érdeklődő. Gyes mindenkinek jár a gyermek születésétől annak 3 éves koráig (összege kb 25 ezer Ft), összege kevesebb,mint a Gyed-é,mert az a fizetéstől függ-ha valaki többet keres magasabb a Gyes.

Szülés után mindenkinek jár anyasági támogatás,ehhez igazolás kell arról,hogy részt vett rendszeresen a terhesgondozáson,összege most ha jól tudom 64 ezer Ft.

2013. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Gyest fogsz kapni, mert a Gyed-hez kellene 180 nap munkaviszony (a hallgatói jogviszony további 180 nap erejéig beleszámít). Jár még a családi pótlék és ha 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson, akkor az egyszeri anyasági támogatás (ez most 64 ezer Ft, de elvileg lehet, hogy mire odakerülsz, már megemelik). Ezen kívül, mivel főiskolás vagy, kaphatsz szociális ösztöndíjat, aminek az összege egyetemenként változó (illetve, ha jól teljesítesz, tanulmányi ösztöndíjat).
2013. okt. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kis kiigazítás: a gyes összege nem függ a fizetéstől, hanem fix összeg. A gyedbe pedig 2013-ban még nem számított bele a hallgatói jogviszony, felsőoktatási hallgatónak nem járt gyed. 2014-től jogosult vsgy a gyed extrára: ha van 2 teljesített aktív féléved, vagy a főiskola elvégzése után egy éven belül születik meg a baba, akkor jár a gyed egy évig.
2014. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!