Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Van itt olyan akinek több...

Van itt olyan akinek több gyerkőcre érkezik a családi + gyes és a postás viszi? Mennyi fog le a Posta az eredeti összegből?

Figyelt kérdés

Most sokadjára,de sokkal jobban felmérgelt az otp mint eddig bármikor és szeretném megszüntetni a számlát,azon gondolkoztam,hogy postán kérem inkább.

Egy ismerőstől kérdeztem,1 gyerekre kapja a családit + gyes-t, neki egy ezressel érkezik kevesebb.

Nekem négy gyerkőc van,így nem 36 ezert kapok.



2014. márc. 14. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem von le semmit a posta, nem is tehetné.

Az ismerősöd rosszul mondta, vagy te értettél valamit félre.

Én is mindig forintra pontosan megkapom a postástól az összeget.

2014. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A postás nem von, nem is vonhat le egy fillért sem. Ha akarsz, akkor te adhatsz neki belőle borravalót! De ez nem kötelező.
2014. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szóval ha nekem 89 ezer kell hogy utaljanak,akkor annyit is kell kézbe kapnom?


Azért is hittem el,hogy annyival kap kevesebbet,mert a lakásfenntartási míg járt és a postás hozta is 600 Ft-tal hozott kevesebbet,mintha sorban álltam volna a többiekkel- a szelvényen is annyival kevesebb szerepelt.

2014. márc. 14. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem vonnak le.
2014. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vonhatnak...az X összeg jár,annak kell szerepelnie a rózsaszin szelvényen,és annyit is kell hogy odaadjon a postás.
2014. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :-)
2014. márc. 14. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
Azta, a munkabérem havi 92 ezer, más meg csak gyereket szül, aztán kap az államtól 89 ezret, mert 4 gyerek van. Na, ez itt a baj!
2014. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem az a baj,hogy a családi+ gyes ilyen "sok",hanem az,hogy sokan ezt úgy veszik fel,hogy mennek a kocsmába,a gyereket/gyerekeket letojják,nem nevelik,retkesek,igénytelenek!- ismerjük ezt a jelenséget,nem?


A másik baj,hogy a közmunkások is már 70 ezret kapnak, holott sok helyen látni,hogy reggel bemennek aláírni,hazamennek,délután megint bemennek aláírni. És Téged,illetve az összes többi Hozzád hasonló DOLGOZÓ embert hül.ének tartják,mert megdolgoztok a pénzetekért!

Na itt a baj,hogy a DOLGOZÓK NINCSENEK MEGBECSÜLVE,AZ INGYENÉLŐK MEG MEGINT JÓL JÁRNAK.

A harmadik probléma,hogy vannak olyanok,akik fodrászhoz járnak,és olyan cuccokat vesznek maguknak,hogy na- én fodrászhoz nem járok,a szemöldököm is magam szedem,a körmömet is magam ápolom, november végén is csak azért vettem magamnak egy fekete felsőt,mert szegény apósomat temettük!- és elmennek és megkapják a gyermekvédelmi kedvezményt,a lakásfenntartási támogatást,ellenben ahol rendesen dolgoznak,és mégis bajban vannak,el zavarják Őket,mert hát dolgoznak!- nem csak mi vagyunk így,ahol a Párom kisadózóként a Kata miatt nem tud 156 ezernél kevesebbet leigazolni magának,hogy megkapjuk a támogatást,hiába nem volt bevétele annyi sem,hogy az adóját ki tudja fizetni!!,de van egy család,ahol az anyuka dolgozik,apuka nem bejelentve dolgozik az egyik helyen,mert a deviza hitelek magasabb kamata miatt nem megy el dolgozni,a bíróságokat járják- igazuk is van!- és 1 gyermek van,a csaj a fizetése felét sem kapja meg ugyan csak a deviza miatt!! és így az apuka keresetével együtt sincs annyijuk,hogy a csekkjeiket is ki tudják fizetni,mellette egyenek rendesen és a gyereknek ugye kellenek a ruhák,cipők.


Becsületes emberek vagyunk,a Párom annyit adózik,ami a Te fizetésed! miért? mert a hül.éje egyéni vállalkozó,így próbálunk megélni,mert itt nincs munka,ingyenélő meg nem akar lenni,így inkább ezt választotta.


Na ez itt a baj,nem az,amit Te írsz!

De ez már politika.

Ha bántani akarnálak,azt mondanám,hogy vállalj be Te is 4 gyereket!

A gyerekeket fel is kell nevelni,nem csak elhanyagolni! Le kell velük ülni beszélgetni. Ha egy beteg,akkor mind beteg,most egyszerre a négy,ebből kettő lázas volt,éjszakáztam rendesen! Hidd el, nem sétagalopp,mégsem hanyagolom Őket el,mert szeretem Őket,és ezt felvállaltam azzal,hogy "hagytam" Őket megfoganni!

Még mindig bajnak tartod,hogy én a 4 gyerekre ennyi ellátást kapok? Ezeket nem emelik,a fizetéseket igen.Nekem nincs segítségem,a két kicsivel általában egyedül vagyok itthon,ha még sem,akkor is a Párom kint dolgozik,nem ér rá bejönni,a nagyobbak oviban-suliban. A házimunkát el kell végeznem,ha a Párom nincs itthon,és jön valaki,akkor én vagyok aki kimegy hozzá,ha kell kimérek,pakolok,felírom a rendelést.

Könnyű ítélkezni!

2014. márc. 18. 12:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat,elírtam! A párom 50 ezret adózik,a fizetésed felét,vagy is ha így nézzük,akkor majdnem annyit adózik,mint amit felveszek a gyerekekre családi...
2014. márc. 18. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!