Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogyan ellenőrzik esti tagozat...

Hogyan ellenőrzik esti tagozaton (ha valaki családi pótlékra jogosult), hogy bejár-e az órákra?

Figyelt kérdés
Fiam esti tagozatos gimnáziumba jár, kapjuk a családit.Előző iskoláiból igazolatlan hiányzások miatt küldték el.Estin ellenőrzik az ilyen gyerekeket? Van ott osztályozás év közben, vagy csak vizsgajegyek?
2014. márc. 18. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én esti tagozaton tanulok, már második éve. Már második suliban. az első suliban digitálisan tanultunk, de minden szombaton be kellett menni, alá kellett írni egy jelenléti papírt. ezt nem ellenőrizték a MÁK-nál, mert ha nem jártam be, akkor is kaptam a családit magamra.

Havonta egyszer adtak jegyet minden tantárgyból, kivéve bioszból, ott két havonta adtak két jegyet.


A másik iskola, ahova jártam, s járok most is, szintén esti tagozat, heti két nap oktatás, szintén van jelenléti papír. De itt sem ellenőrzi a MÁk hogy bent vagyok-e, elég volt egy sima igazolás a sulitól, hogy valóban a tanulójuk vagyok. A jegyek és vizsgák kiszámíthatatlanok, mert amikor bent ülök, közlik, hogy vizsga, vagy doga, vagy esszéé...vagy valami. és akkor kapjuk a jegyet.

A családi megjár, ha be jár, ha nem. De itt is figyelnek a túl sok hiányzásra, és szólnak, hogy nem kellene. aztán jogi következményei vannak-de csak akkor ha 80%-át hiányozza a tanévnek. REmélem segítettem.

2014. szept. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!