Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Laktózérzékenység miatt...

Laktózérzékenység miatt "tartósan beteg"? Van itt ilyen? Emelt családit kapsz? Hogy kell intézni?

Figyelt kérdés

Olvastam az egyik weboldalon, hogy a laktózérzékenységre is jár ez a státusz és a fiam ebben szenved, szóval érdekelnének a tapasztalatok!

Köszi! :)


2014. ápr. 18. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár tejcukor érzékenységre az emelt családi, ha genetikai eredetű. Idéntől elvették tőlünk is. De most újra téma, hogy visszaadják mindenkinek. Akkor minek vették el? Genetikai eredetet meg 10 éves korban tudnak vizsgálni.
2014. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Genetikai vagy veleszületett? A neven veleszületettet olvastam. Az én fiamnak születése óta van, a tápszertől és anyatejtől is. Az anyatejen kicsit besokkoltam, de az orvos mondta, hogy ahhoz is adni kell a gyógyszert...
2014. ápr. 18. 14:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, az anyatejnek nagy a laktóztartalma. Viszont ha vele született laktáz hiánya van, akkor jár.
2014. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy veleszületett e vagy sem,ha az,jár!Fiam csop.társa most 3évesen lett az,és megkapták!
2014. ápr. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, az idén elvették azoktól , akik nem veleszületettek! Tudom, tőlünk is elvették.
2014. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor ezek szerint ők biztos kivételek vagy nem tudom... :) Másfél hónapja kapták meg a fiúra!
2014. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy már kezdetektől megvan neki a tejcukor érzékenysége? Úgy értem, hogy születése óta gondok voltak, de most jöttek rá, hogy a tejcukor érzékenység az ok. Rákérdezhetnél, ha nem túl nagy kérdés. Mi kaptuk két évig, de az idén januártól kivették a támogatottak köréből és már nem kapjuk pedig fenáll.
2014. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
megkérdezem majd ha találkozok az anyukájával.De én úgy tudom,hogy neki nemrég óta van ez csak,pár hónapja,és meg is kapták rá.
2014. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!