Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha a kisfiamról kiderült,...

Ha a kisfiamról kiderült, hogy cukorbeteg, és emelkedett családi pótlékot fogunk kapni, akkor elvehetik a családi adókedvezményt? Ikrek egyébként, tehát azt mondták, hogy a másik gyerekre még kapnánk. De a másikra nem.

Figyelt kérdés
Et hallottam valakitől, és nem hagy nyugodni, mert az valószínűleg magasabb összeg, és nem tudom, hogy igényeljük-e egyáltalán.

2014. ápr. 18. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény szerintem minden szülőnek jár, aki dolgozik és akinek van gyereke.

Most attól, hogy ezer forinttal többet kaptok a családi pótlék miatt, akkor több ezer forintot miért akarnának már elvenni tőletek?

Én ilyet még nem hallottam, hogy akinek beteg gyereke lenne, attól elvették volna a szülőnél a családi adókedvezményt.

2014. ápr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs köze egyiknek a másikhoz. Nyugalom.
2014. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt konkretan tudjatok?csak mert az egyik anyuka allitotta a korhazban,es elegge biztosnak tunt,de nekem is fura,viszont o azt mondta,h naluk igy volt
2014. ápr. 18. 12:35
 4/12 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy náluk valami más miatt vették el?

pl. apukánál megváltozott a bejelentett jövedelem szintje, s ezért???

nem tűnik logikusnak ez az egész, de ha én a helyedben lennék, akkor vagy a MÁK ügyfélszolgálatát hívnám fel telefonon, vagy a NAV-ot mert ez itt nem egy hiteles oldal, s azért ennek nagy a tétje.

2014. ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nincs olyan leírás a családi adókedvezmény szabályzatában, ami arról szólna, hogy ha valakinek beteg a gyereke és ez miatt emelt családit kapna, akkor ne járna családi adókedvezmény. Úgyhogy ez biztos, hogy nem kizáró ok.

Nem lehet, hogy a kórházban az a valaki más jogon kapott emelt családi pótlékot? Mert mondjuk egyedülálló anyaként neveli a gyerekét? Mert ott kicsit mások a szabályozások, hogy ki hogyan veheti igénybe.

2014. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nem lehet hogy náluk valami más miatt vették el?

pl. apukánál megváltozott a bejelentett jövedelem szintje, s ezért??? "

Teljesen mindegy, hogy ki mennyit keres! Ha valakinek van bejelentett munkahelye, ami után fizetést kap, akkor jövedelemtől függetlenül jár a családi adókedvezmény, ha van olyan gyereke, aki családi pótlékra jogosult.

2014. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jár, de ha a bejelentett jövedelem egy bizonyos szint alatt van, akkor a többedik gyereknél lehet, hogy már nem tudják a teljes járulék(vagy szja) kedvezményt) kivonni belőle. Nálunk pl. az elsőre még tudtuk a 10.000ft-ot érvényesíteni, de a másodikra már csak 8.000-et a 10.000-ből mert olyan alacsony összegre van bejelentve a férjem.

És ha ennek a családnak idő közben változott valamit a papír alapú jövedelme, történhetett változás az érvényesíthető adókedvezmény mértékében is.

2014. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De a kérdező itt arról beszél, hogy egyáltalán nem jár.

Tehát akitől ezt hallotta, annak egyáltalán nem jár.

És itt szó nincs ilyenről, hogy csak mert valaki magasabb összegű családi pótlékot kap.

Akinek van bejelentett jövedelme, az a családi adókedvezménnyel csökkenteni tudja a jövedelméből számított adóalapot.

2014. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt se értem, hogy miért kapnátok kevesebb családi adókedvezményt, csak mert a férjednek kevesebb a jövedelme?

Mert ez nem így működik, hogy akinek van egy gyereke, az kap 10 000 Ft-ot pluszban. Hanem ha valakinek van egy gyereke, aki után igényelni tudja, akkor az 1 gyerek esetén havi 62 500 Ft, amivel csökkenteni lehet az adóalapot. Vagyis akinek nincs gyereke és annak van 100 000 Ft-os adóalapja, akkor ebből a 100 000 Ft-ból fognak neki 16 százalékos adót kalkulálni. Míg, akinek van gyereke, annak a 100 000 Ft adóalapot 62 500 Ft-al csökkentik, így neki a 100 000-62 500 Ft különbsége után kell 16 százalékos adót fizetnie. És ez úgy néz ki, hogy akinek nincs gyereke, annak 100 000 Ft-os adóalapnál 16000 Ft adót kell fizetnie, akinek meg van gyereke, annak meg 6000 Ft adót kell fizetnie. Így jön ki a 10 000 Ft adókedvezmény.

Ha valaki az eddig 100 000 Ft-os adóalap helyett már csak 80 000 Ft adóalapot számolna, akkor akinek nincs gyereke, annak 80 000 Ft-nál az adója 12800 Ft. Gyereknél 2800 Ft az adó. Tehát ott is ott van a 10 000 Ft. Úgyhogy nem értem, hogy miért kapna bárki is kevesebb családi adókedvezményt, csak mert kevesebbet keres?

Az adókedvezmény gyerekfüggő. Nem jövedelemfüggő.

2014. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség, amit mondtak neked. Attól hogy emelt csp jár a beteg gyermek után, attól még jogosultak vagytok Őutána is a családi (adó)kedvezményre.

Mi is így vagyunk, senki nem akarta elvenni tőlünk.

2014. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!