Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért nem tudom hó közben...

Miért nem tudom hó közben lemondani a családi pótlékot? Miért én számolgassak?

Figyelt kérdés
A fiam 8-án az apjához költözött,szerettem volna lemondani akkortól a családi pótlékot,de nem lehetett mert azt mondta az ügyintéző az még jár nekem.Így csak beírtam mikortól nem lakik itt és a folyósítás 05.01-től nem kérem.Most miért nekem kell majd az apjával vitáznom kinek mennyi jár ebből a hónapból??
2014. ápr. 23. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Azért, mert a csp egész hónapra jár, nem napra. Az egész havit átadod a férjnek, és kész. nincs vita rajta.
2014. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A csp a gyereket illeti. Nincs vita.
2014. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért azt mondta az ügyintéző az még jár nekem?!Egyébként miért volt férjemnek jár az egész havi szerintetek?Az 1 hétig míg itt volt,nem evett?Nem használt,vizet,áramot?Vettem buszbérletet....Eddig 16000 járt rá,apjánál csak 12000 fog akkor tán azt vonjam ki???
2014. ápr. 23. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:
8 napról van szó. Szerintem elég szomorú, hogy ezen vitázni kell, nem tízezrekről van szó. Ha 16000 Ft-tal számolod, akkor a 8 nap 4200 Ft kb. Ez melyikőtöket veri annyira padlóra, hogy ilyen cirkuszt kell belőle csinálni? Marha nehéz amúgy kiszámolni, mert megkapod következő hónapban a teljes havit (16000) elosztod a hónap napjaival (30) és szorzod 8-cal (8-án költözött el), tehát 16000/30*8=4267.
2014. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
az a gyerek pézne nem a tiéd
2014. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Akkor egy 5öst tarts meg, és a többit add oda. Ennyit rinyálni ezen komolyan!! A gyerekedtől sajnálod az a 4-5 E-t annyira? Szánalmas.
2014. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én a helyedben oda adnám az egész összeget a férjednek ha már ő neveli fel helyetted a gyereke és nem vitatkoznék rajta hogy mennyit kell adni.
2014. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát azért azt a gyereket már nem nagyon kell felnevelni,mert februárban volt 18 éves...Az a "jó"apukája pedig 5 éven keresztül le sem sz.... őket.....
2014. ápr. 25. 10:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 5 éven keresztül nem foglalkozott vele, akkor gondolom nem is fizetett. Akkor annyi, hogy következő hónaptól kapja az apuka a csp-t. Ennyi. Valami oknál fogva sértettséget és megbántódást érzek a soraidból. Mivel írod, hogy a "gyerek" 18 éves és most költözik az apjához, így azt gondolom, hogy eddig te nevelted, valami nem tetszik neki, pl. a szabályok és most azt gondolja, hogy majd apánál jobb lesz, ezért nagykorúságára tekintettel kireppen a szárnyaid alól. Ha így van nyugodj meg, előbb-utóbb rá fog jönni, hogy ne, akartál neki rosszat. Ha az apja nem foglalkozott vele egy ideig, akkor hamarosan valamelyikőjük megunja majd az "egymásra találást" és vissza fog kéretkezkezni hozzád. Én továbbra is azt mondom, hagyd a pénzt, ha apa harcol, akkor vedd ki azt a 4-5000 Ft-ot, a többit add oda. Ha veszekedtek semmi nem lesz könnyebb, de a gyereket messzebb taszítod magadtól.
2014. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!