Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 3 Fiammal anyaságin vagyok ....

3 Fiammal anyaságin vagyok . A legnagyobb 14 éves nem jár be órára, Most aztmondták, hogy mivel a hiányzásai meghaladták az 50 órát most megvonják a családit. Ilyenkor mi van az anyaságival? Azt is elveszik és csak a 2 kicsire jár majd a családi?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Jó kérdés, szerintem nem függ össze. De ha nem dolgozol miért nem fogod kézen és viszed iskolába?
2014. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak a családit függesztik rá fel egy ideig.Ha jár rendesen az órákra akkor újra utalják, de visszamenőleg nem kapod meg.Beszélgess el vele keményen hogy milyen helyzetbe hozott.Talán még nem késő.Később még nehezebb lesz elkapnod a grabancát.
2014. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
23%

Gyermeknevelési támogatás


Ki jogosult gyermeknevelési támogatásra?


Az ellátásra a szülő, nevelőszülő, gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől 8. életévének betöltéséig jár. Megszűnik a jogosultság akkor is, ha a legidősebb gyermek betölti a 18. életévét.


A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy kereső tevékenységet heti 30 órát meg nem haladóan folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.


A gyermeknevelési támogatásra való jogosultságot nem érinti a gyermekek napközbeni ellátást biztosító intézményben történő elhelyezése.


Mikor nem jár gyermeknevelési támogatás?


Nem jár gyermeknevelési támogatás annak a személynek, aki


olyan gyermek után igényli a gyermeknevelési támogatást, akit a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló törvény alapján ideiglenes hatállyal elhelyeztek, átmeneti vagy tartós nevelésbe vettek, továbbá 30 napot meghaladóan szociális intézményben helyeztek el

előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés büntetését tölti

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve


a) a gyermekgondozási segélyt és gyermeknevelési támogatást, az ezek folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá a járási hivatal által a fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy gondozását, ápolását végző személy kérelmére megállapított ápolási díjat.

2014. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Vilcsianyuja ***** válasza:

Előbbieket innen linkeltem be:


[link]


Szóval én azt szűröm le, hogy a nevelési támogatásra jogosultság nem függ attól, hogy kapsz-e családi pótlékot.

2014. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Durva...

Kölyök nem jár iskolába és téged nem is ez érdekel, hanem hogy ettől függetlenül jár-e a segíííly...

2014. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Anyaságit nem viszont adókedvezményt lehet.
2014. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Beviszem az iskolába,reggelenként,de az óráról is elszökik példáúl mikor a tornaóra előtt bemennek az őltözőbe,ő rendszeresen elszökik az iskolából és ez miatt minden nap vitázom vele,tépem a számat,de nem hallgat meg,nem érdekli.Van,hogy meg is üt.Az apjától elváltam, aki ellenem hangolja a gyereket és arra tanítja,hogy az iskola nem jó semmire oda nem kell bejárni.
2014. ápr. 24. 23:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írasd be egy bentlakásosba vagy fenyegesd meg intézettel. Baromira nem normális.
2014. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
14 éves, nem jár be órára, és megüti a saját anyját? El tudod képzelni mi lesz 5-10 év múlva? Hogy nevelted ennyire félre? Nem kapott elég szeretetet? Nem foglalkoztatok vele? Egy gyerek magától nem lesz ilyen. :( És a másik kettő is ilyen lesz? Rettegni fog tőlük a környék, meg az iskolatársak? Gratulálok!
2014. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Megüt?!? Olyat kapna, hogy a fal adja a másikat!!!
2014. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!